Ճամբարակում հունիսի 11–ին տեղի ունեցած դեպքի հետևանքով երևանյան բուժհաստատություն տեղափոխված 3 տուժածներից մեկի առողջական վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր, մյուս երկուսինը` միջին ծանրության, հայտնում է առողջապահության նախարարությունը։
Ճամբարակի ԲԿ-ում բուժօգնություն ստացող 7 տուժածից 3-ն այսօր դուրս է գրվել, մնացածը կշարունակեն մնալ բժիշկների հսկողության տակ, նրանց առողջական վիճակը գնահատվում է բավարար:
Պայթյունից առաջացած փլուզման հետևանքով մահացել է 5 անձ:
Հունիսի 11-ին առավոտյան Ճամբարակի շենքերից մեկում տեղի է ունեցել գազի պայթյուն՝ փլուզմամբ Փլուզվել են 4-րդ, 3-րդ և 2-րդ հարկի բնակարանները։ Մասամբ փլուզվել են կից մուտքի բնակարաններ։ Աղետի հետևանքով հոսպիտալացվել է 11 անձ, որոնցից 3-ին տեղափոխել են մայրաքաղաքի բուժհաստատություններ:

Один из трех пострадавших, доставленных в ереванское медучреждение после взрыва, произошедшего 11 июня в Чамбараке, находится в крайне тяжелом состоянии. Состояние еще двух оценивается как средней степени тяжести, сообщает Министерство здравоохранения.
Из семи пациентов, получающих медицинскую помощь в больнице Чамбарака, трое сегодня были выписаны. Остальные остаются под наблюдением врачей, их состояние оценивается как удовлетворительное.
В результате обрушения здания, вызванного взрывом, погибли пять человек.
Утром 11 июня в одном из зданий Чамбарака произошел взрыв газа, вызвавший обрушение. Были разрушены квартиры на 4-м, 3-м и 2-м этажах. Частично пострадали и квартиры в соседнем подъезде. В результате происшествия были госпитализированы 11 человек, троих из них доставили в ереванские клиники.