Երևանի Միսաք Մեծարենցի անվան հիմնական դպրոցի հետնամասում հունիսի 11-ին կենցաղային տարաձայնության պատճառով երկու անչափահաս տղաների միջև միջադեպ է արձանագրվել, որի ընթացքում նրանցից մեկը սուր կտրող-ծակող գործիքով հարվածել է ընկերոջը։ Այս մասին հայտնել է Ներքին գործերի նախարարության հանրային հաղորդակցության և իրազեկման վարչության պետի տեղակալ Մարտուն Սիմոնյանը, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Նա հավելել է, որ վիրավորված 15-ամյա պատանին տեղափոխվել է «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։
Քննչական կոմիտեի մամուլի քարտուղար Կիմա Ավդալյանն էլ նշել է, որ այս միջադեպի կապակցությամբ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական վարույթ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 167-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ և 8-րդ կետերի հատկանիշներով, որոնք վերաբերում են նախապես պատրաստված կամ հարմարեցված առարկայի կամ միջոցի կիրառմամբ զենքի օգտագործմանն ու մարմնական վնասվածք հասցնելուն։

В Ереване 11 июня произошёл инцидент с участием двух несовершеннолетних мальчиков, в результате которого один из них нанёс удар режущим предметом другому. Ссора, по данным, возникла на бытовой почве. Происшествие случилось за зданием средней школы имени Мисака Мецаренца. Об этом сообщил заместитель начальника управления общественных коммуникаций и информирования Министерства внутренних дел Мартун Симонян, передаёт «Factor.am ».
Пострадавший 15-летний подросток был доставлен в медицинский центр «Сурб Аствацамайр».
Как сообщила пресс-секретарь Следственного комитета Кима Авдалян, в следственном отделе Ачапняка и Давташена возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 167 Уголовного кодекса Армении — пункты 4 и 8, касающиеся причинения телесных повреждений с применением заранее подготовленного или приспособленного предмета.