«Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը , մեկնաբանելով «Հայաստան» խմբակցության՝ երեկ հրապարակած ստորագրություններով ձևաթուղթը, հայտարարել է, որ «չգիտի, թե ինչի տակ է ստորագրել «Հայաստան» խմբակցությունը»։
«Մենք ունենք իմպիչմենտի ձևաթուղթ՝ անհրաժեշտ բոլոր փաստաթղթերով: Դա ենթադրում է հիմնավորում, ԱԺ որոշման նախագիծ և, ամենակարևորը, թեկնածու, որի տակ և ստորագրել ենք։ Այդ ձևաթղթի տակ կա 6 ստորագրություն։ Մեկ նախադասություն՝ «իմպիչմենտի գործընթացը մեկնարկել է», և դրա տակ կա 6 ստորագրություն։ Ես չգիտեմ, թե ինչի տակ է ստորագրել «Հայաստան» խմբակցությունը»,- ասել է նա, հայտնում է Radar.am-ը։
Պատասխանելով այն հարցին, թե ինչ փուլում է 36 ստորագրության ապահովման գործընթացը, առանց որի հնարավոր չէ վարչապետին անվստահություն հայտնելու նախաձեռնությունն ԱԺ օրակարգ բերել, Մամիջանյանն ընդգծել է, որ այդ ուղղությամբ աշխատանք է տարվում բոլոր հնարավոր եղանակներով։
Համաձայն ԱԺ կանոնակարգի՝ կառավարության ղեկավարին անվստահություն հայտնելու նախաձեռնության ընթացքն օրակարգ կարող է մտնել միայն այն դեպքում, երբ առնվազն 36 պատգամավոր ստորագրի նախաձեռնության ներքո։
Նախաձեռնող «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունն ունի 6 պատգամավոր, «Հայաստան» խմբակցությունը՝ 28 պատգամավոր։ Վերջինս հայտարարել է, որ պատրաստ է 28 ստորագրությունն ապահովել, հետո հրապարակել է ձևաթուղթ, որի տակ խմբակցության բոլոր պատգամավորների ստորագրություններն են, որը, սակայն, առանձին է «Պատիվ ունեմ»-ի ձևաթղթից։
Այնուամենայնիվ, նրանց ստորագրությունները միասին 34-ն են, ու հարցը ԱԺ օրակարգ մտցնելու համար պակասում է 2 ստորագրություն։

I Have Honor bloc leader Hayk Mamijanyan, addressing the impeachment initiative published by the Armenia faction the previous day, stated he did not know what the Armenia faction had actually signed.
“We have an impeachment form with all the necessary documents: justification, a draft parliamentary resolution, and, most importantly, a candidate—under which we signed. That form has six signatures. One sentence—‘the impeachment process has begun’—and under it, six signatures. I don't know what the Armenia faction signed,” he said, according to Radar.am .
When asked about the progress in gathering the required 36 signatures to bring a vote of no confidence against the Prime Minister to the parliamentary agenda, Mamijanyan emphasized that efforts are ongoing “by all possible means.”
According to the National Assembly’s rules, an initiative to express no confidence in the Prime Minister can be included on the agenda only if at least 36 MPs sign it.
The initiating I Have Honor faction has six members, and the Armenia faction has 28. The latter stated its readiness to provide all 28 signatures and published a form with all its MPs’ signatures—but on a document separate from the one submitted by "I Have Honor."
Combined, their signatures total 34—two short of the required threshold for placing the issue on the parliamentary agenda.
Armenia faction leader Seyran Ohanyan posted their signed document on Facebook, noting that while all 28 MPs signed it, their number alone isn’t enough to start the impeachment process. MP Ishkhan Saghatelyan added that impeachment will become a real process only if they secure at least two more signatures and mobilize public support through street protests.