Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը մասնակցել է Ռուսաստանի օրվան նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան կողմից։ Նա հանդես է եկել շնորհավորական ուղերձով՝ ՌԴ ազգային տոնի առիթով՝ ռուս գործընկերներին մաղթելով բարիք, առողջություն և երջանկություն, իսկ ռուսական պետությանն ու ժողովրդին՝ բարգավաճում և բարեկեցիկ կյանք։
Փոխվարչապետը վստահություն է հայտնել, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ձևավորված կառուցողական երկխոսությունը շարունակաբար կզարգանա՝ նպաստելով երկու բարեկամ պետությունների ու ժողովուրդների բազմաշերտ համագործակցության խորացմանն ու ընդլայնմանը։
«Հայաստանն ու Ռուսաստանը, կենտրոնանալով երկարաժամկետ փոխշահավետ համագործակցության վրա, նպատակ ունեն շարունակել բովանդակալի և կառուցողական երկխոսությունը քաղաքական, սոցիալ-տնտեսական, հումանիտար և այլ ոլորտներում»,- նշել է փոխվարչապետը։

Armenia’s Deputy Prime Minister Mher Grigoryan took part in an event marking Russia Day, organized by the Russian Embassy in Armenia. In his congratulatory address on the occasion of Russia's national holiday, Grigoryan wished the Russian partners well-being, health, and happiness, and expressed hopes for prosperity and a comfortable life for both the Russian state and its people.
He voiced confidence that the constructive dialogue established between Armenia and Russia would continue to develop actively, contributing to the deepening and expansion of their multifaceted cooperation.
“Armenia and Russia aim to continue meaningful and constructive dialogue focused on long-term mutually beneficial cooperation in political, socio-economic, humanitarian, and other spheres,” Grigoryan stated.