Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարը հայտնել է, որ հունիսի 12–ին Մարսելում հանդիպում է ունեցել Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանի հետ, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Օգտակար քննարկում ունեցանք մեր սերտ համագործակցության և տարածաշրջանային զարգացման շուրջ»,- գրել է նա X-ի իր միկրոբլոգում։
Ավելի վաղ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը ցավակցություն է հայտնել Հնդկաստանի ԱԳ նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարին և Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին Ահմեդաբադում տեղի ունեցած ողբերգական ավիավթարի կապակցությամբ։

13 Июнь 2025 - 08:04 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и министр иностранных дел Индии Субраманьям Джайшанкар встретились 12 июня в Марселе, чтобы обсудить пути углубления двустороннего сотрудничества и вопросы регионального развития.
«Полезная дискуссия о нашем тесном сотрудничестве и региональном развитии», — написал Джайшанкар в своём микроблоге в X.
Ранее министр Мирзоян выразил соболезнования министру Джайшанкару и народу Индии в связи с трагическим авиакатастрофой в Ахмедабаде, сообщает «Арменпресс».