Հայաստանի և Հնդկաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են Իրանից Հայաստանի տարածքով հնդիկ ուսանողների տարհանման հնարավորությունը: Այդ մասին հայտնել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, հայտնում է 1lurer.am-ը։
«ՀՀ կողմից ցուցաբերվել է համապատասխան աջակցություն»,- նշել է նա:
Իսրայելի և Իրանի միջև իրավիճակի սրման պատճառով Հնդկաստանը սկսել է իր քաղաքացիներին տեղափոխել Իրանի վտանգավոր տարածքներից և ակտիվորեն քննարկում է տարհանման տարբերակները։ Հայաստանը տարհանման հնարավոր ուղիների ցանկում է։ Այդ մասին հաղորդել է The Indian Express պարբերականը։
«Կառավարությունը նաև դիտարկում է տարհանման ուղիները, քննարկումներ են ընթանում Հայաստանը որպես անվտանգ անցում օգտագործելու հարցը», – նշված էր հրապարակման մեջ։

Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan and India’s Foreign Minister Subrahmanyam Jaishankar have discussed the possibility of evacuating Indian students from Iran through Armenia. The statement was made by Ani Badalyan, spokesperson for Armenia’s Ministry of Foreign Affairs, as reported by 1lurer.am .
“Armenia has provided the necessary support,” Badalyan said.
*Due to escalating tensions between Israel and Iran, India has begun relocating its citizens from high-risk areas in Iran and is actively evaluating evacuation options. Armenia has been identified as a possible transit route. This was reported by The Indian Express.
“The government is also reviewing evacuation options, and discussions are underway to use Armenia as a safe corridor,” the report stated.*