Կոտայքի մարզի Հանքավան գյուղում մեկնարկել է «Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի» հայաստանյան ներկայացուցչության կազմակերպած լեզվի ամառային դպրոցի առաջին հերթափոխը:
Հայաստանում Ռուսական տունը տեղեկացրել է, որ այս տարվա ծրագիրը նոր որակական աստիճան է ստացել։ Թիմին միացել է բանասիրական գիտությունների թեկնածու, Ռուսաստանի ժողովուրդների բարեկամության համալսարանի ընդհանուր և ռուսաց լեզվաբանության ամբիոնի դոցենտ Պոլինա Պովալկոն։ Նրա հետ դասերը վարում է «ЗаРусский» շարժման կամավոր Նադեժդա Գրիգորյանցը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Մեզ համար կարևոր է, որ երեխաները ռուսաց լեզվի ուսուցումը կապեն ուրախության, բացահայտման, բարեկամության հետ։ Հենց այդպիսի մթնոլորտ ենք ստեղծում Հանքավանում»,-նշել է Ռոսսոտրուդնիչեստվոյի գլխավոր մասնագետ-փորձագետ Այգուլ Շամսուտդինովան։

21 Июнь 2025 - 11:38 AMT
В селе Анкаван Котайкской области началась первая смена летней языковой школы, организованной представительством «Россотрудничества» в Армении.
Как сообщили в Российском доме в Армении, в этом году программа вышла на новый качественный уровень. К команде присоединилась кандидат филологических наук, доцент кафедры общего и русского языкознания Российского университета дружбы народов Полина Повалько. Вместе с ней занятия проводит волонтёр движения «ЗаРусский» Надежда Григорьянц, сообщает «Спутник Армения».
«Для нас важно, чтобы дети связывали изучение русского языка с радостью, открытиями и дружбой. Именно такую атмосферу мы создаём в Ханкаване», — отметила ведущий эксперт «Россотрудничества» Айгуль Шамсутдинова.