Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր աջում անդրադարձել է այն անձանց, որոնք ծաղրում են կրթվելուն ուղղված շարժումը։
«Մի մարդ, հազարամյակներ առաջ ասել է․ «Ես գիտեմ, որ ոչինչ չգիտեմ»։ Այս արտահայտությունը արդեն հազարամյակներ փոթորկում է մտածող մարդկանց միտքը։
Բայց հիմա ոմանք ծաղրում են կրթվելուն, ավելին իմանալուն, կատարելագործվելուն ուղղված շարժումը։
Այդ ոմանց բացի տխմարից ուրիշ ի՞նչ անվանես»,-ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ «Կրթվելը նորաձև է» շարժման շրջանակում պատրաստ է պատասխանել բոլոր հնարավոր հարցերին՝ ներառյալ այն մեղադրանքները, թե արդյոք նա «լիզել է թուրքի կոշիկները» կամ «վաճառել է Ղարաբաղը»։
«Կրթվելը նորաձև է» շարժման բոլոր ծախսերը ապահովվում են վարչապետի աշխատակազմի բյուջեից: Այդ մասին հայտնել է աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը՝ Ազգային ժողովում:

24 Июнь 2025 - 10:32 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в Facebook раскритиковал тех, кто высмеивает общественную инициативу, направленную на продвижение образования.
«Один человек тысячи лет назад сказал: “Я знаю, что ничего не знаю”. Эта фраза на протяжении тысячелетий будоражит умы мыслящих людей», — написал он.
«Но сегодня некоторые издеваются над стремлением к обучению, к знанию, к самосовершенствованию. Как ещё можно назвать таких людей, кроме как глупыми?» — отметил Пашинян.
Ранее премьер сообщил, что в рамках движения «Учиться модно» он готов ответить на любые вопросы. Все расходы на реализацию движения «Учиться модно» покрываются из бюджета аппарата премьер-министра, сообщил в парламенте руководитель аппарата Араик Арутюнян.