Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին, Ազգային ժողովի ընդդիմադիր պատգամավոր Լևոն Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում մեկնաբանել է իշխանամետ լրատվամիջոցում հրապարակված «հեղաշրջման պլան» վերտառությամբ հոդվածը։
«Ինձ թվումա՝ էս «հեղափոխության պլան» գծողն ու քաղաքապետարանի խաչմերուկի նոր երթևեկության պլան գծողը նույն մարդն ա»,–գրել է նա։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը ֆեյսբուքի իր էջում կիսվել է civic.am-ի՝ «Ընդդիմության հեղաշրջման պլանը» հոդվածով և գրել է թե «ընդդիմությունը մտածում է, որ իշխանափոխությունը LEGO է»։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ևս ֆեյսբուքյան իր էջում կիսվել է այդ հրապարակմամբ և գրել․ «Այս պրոցեսը պատմության մեջ կմնա որպես «ստահակների ձախողված հեղաշրջում»:

Levon Kocharyan, opposition Member of Parliament and son of Armenia’s second president Robert Kocharyan, responded on Facebook to a pro-government article titled “The opposition’s coup plan.”
“I think the person who drafted this ‘revolution plan’ is the same one who designed the new traffic scheme at the city intersections,” he wrote.
Parliament Speaker Alen Simonyan and Prime Minister Nikol Pashinyan also shared the article, calling the alleged opposition actions a ‘failed coup’ and comparing the opposition to manipulators and traitors.