ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանն անդրադարձել է ՀՀ Քննչական կոմիտեի կողմից հրապարակված ձայնագրություններին, որոնք վերաբերել են «Սրբազան պայքար» անունը կրող շարժման ղեկավարների ու անդամների զրույցներին։
«Իսկ այ հիմա, սրբազան, «օտարերկրյա ուժային կենտրոնները» քեզ էլ չեն փրկի: Հիմա արդեն կշփվես բացառապես հայկական ուժային կենտրոնների հետ:
Կտրիճ Ներսիսյան, շտապ հայտարարություն ընդունեք, պաշտպանեք ձեր օրհնությամբ գործող սրբազանի` մարդկանց գյուլլելու սուրբ իրավունքը, ասեք, որ գյուլլողին բացահայտելը հարձակում է եկեղեցու վրա: Փարիսեցիներ»,- գրել է նա։
«Մենք դրել ենք բանի վրա. համոզենք, քարոզենք, 2 հոգի պատի տակ գյուլլում ես, մի 15 հոգի դնում ես բանտը, պրծավ՝ գնաց, սաղ բնաջնջվում են, գնդակահարում ես, ընտանիքին էլ կոմպենսացիա ես տալիս կյանքի համար, իրանք էլ ուրախ կլինեն»,–ասվում է ձայնագրություններից մեկի մեջ։
Փաշինյանը, արձագանքելով, գրել էր․ «Թե ինչպես էր «սրբազանը» պատերի տակ գյուլլում, գնդակահարում․ անշուշտ, Կտրիճի «օրհնությամբ» և սամոների աջակցությամբ»։

Deputy Speaker of the Armenian National Assembly Ruben Rubinyan has responded to the recently released recordings by the Investigative Committee, which involve conversations between leaders and members of the “Holy Struggle” movement.
“Now, bishop, even ‘foreign power centers’ won’t save you. From now on, you will be dealing solely with Armenian power centers,” Rubinyan wrote on Facebook.
He continued sarcastically: “Ktrich Nersisyan, quickly issue a statement defending your bishop who, by your blessing, exercises his holy right to shoot people. Say that exposing a shooter is an attack on the Church. Pharisees.”
The tapes include one particularly inflammatory statement: “We’ve done the math. We convince, preach, then you shoot two people against the wall, jail another 15, and that’s it—done. You execute them, give their families compensation for life, and they’ll be happy.”