Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Մհեր Մելքոնյանը, անդրադառնալով Քննչական կոմիտեի հրապարակած տեղեկություններին ու ձայնագրություններին, վստահություն է հայտնել, որ դրանք կեղծ են։
«Վստահ եմ, որ այդ ամենը կեղծ է»,–ասել է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Չեմ կարծում՝ իրական որևէ բան լինի, հենց սկզբից սուտ է ու կեղծիքի վրա է հիմնված։ Իրավապահ համակարգն ուղղակի գերի է ընկել այս խեղկատակի ձեռքը։ Այսօր ինչ գործողություն իրականացրել են, ապօրինի է, վստահ եմ՝ ժամանակը կգա, այս ամեն ինչի հեղինակները պատասխան են տալու շատ խիստ՝ և՛ օրենքի, և՛ աստծո առաջ»,- ասել է նա։
Երբ լրագրողը հարց է ուղղել՝ արդյոք իշխանափոխության հասնելու համար նման միջոցները ընդունելի են, եթե այնուամենայնիվ տվյալները կեղծ չեն, պատգամավորը պատասխանել է․ «Վստահ եմ՝ այդ ամենը կեղծ է, հաստատ նման խոսակցություն չէր կարող լինել ու ձայնագրվել»։
Քննչական կոմիտեն իրականացրել է խուզարկություններ ընդդիմադիր շրջանակների ներկայացուցիչների բնակարաններում։ Ձերբակալվել է 14 անձ, որոնց թվում է նաև «Սրբազան շարժման» առաջնորդ Բագրատ սրբազանը։ ՔԿ-ն հրապարակել է ձայնագրություններ, որտեղ, ըստ տարածած տեղեկության, խոսողը հենց նա է։ Տեսագրություններում խոսվում է պայթեցումների, սպանությունների պլանների ու այլ ահաբեկչական գործողությունների մասին։

Mher Melkonyan, a member of Armenia’s “Hayastan” parliamentary faction, dismissed audio recordings published by the Investigative Committee as fabricated and politically motivated.
“I’m confident it’s all fake,” Melkonyan told Radar Armenia. “From the beginning, it’s been built on lies and deceit. The law enforcement system is now a hostage in the hands of a clown.”
He added that the actions taken by authorities are unlawful and predicted those responsible will face severe consequences “before both the law and God.”
When asked whether such extreme methods would be justifiable if the tapes turned out to be real, Melkonyan reiterated: “I’m sure it’s all fake. Such a conversation simply could not have happened, let alone been recorded.”
The Investigative Committee recently conducted searches at the homes of opposition figures and detained 14 individuals, including Bishop Bagrat, leader of the “Holy Struggle” movement. The committee released audio recordings it claims involve Bagrat discussing plans for bombings, assassinations, and other acts of terrorism.