ԱՄՆ-ն լիովին կամ մասնակի դադարեցնում է որոշ երկրների քաղաքացիներին վիզաների տրամադրման գործընթացը և արգելում նրանց մուտքը երկիր, հայտնել է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը։
«Հիմք ընդունելով 2025թ․ հունիսի 9-ից (արևելյան ժամանակով` ժամը 00:01-ից) գործող Նախագահական հրամանագիրը, ըստ որի սահմանափակվում է օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը Միացյալ Նահանգներ՝ երկիրը օտարերկրյա ահաբեկիչներից, ինչպես նաև ազգային և հասարակական անվտանգությանը սպառնացող վտանգներից պաշտպանելու համար, ԱՄՆ լիովին կամ մասնակիորեն դադարեցնում է որոշ երկրների քաղաքացիներին վիզաների տրամադրման գործընթացը և արգելում նրանց մուտքը երկիր՝ առաջնորդվելով ԱՄՆ ազգային և հասարակական անվտանգությունը պահպանելու կարևորությամբ»,–ասվում է հայտարարության մեջ։

26 Июнь 2025 - 10:33 AMT
Соединенные Штаты полностью или частично приостанавливают процесс выдачи виз гражданам ряда стран и запрещают им въезд в страну, сообщает посольство США в Армении.
«На основании Президентского указа, вступившего в силу 9 июня 2025 года (с 00:01 по восточному времени), ограничивается въезд иностранных граждан в США в целях защиты страны от иностранных террористов, а также иных угроз национальной и общественной безопасности. США полностью или частично приостанавливают процесс выдачи виз гражданам некоторых стран и запрещают им въезд, руководствуясь необходимостью обеспечения национальной и общественной безопасности», — говорится в заявлении.