ՄԱԿ-ի Զարգացման ֆինանսավորման չորրորդ միջազգային համաժողովի շրջանակում Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը զրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ, հայտնում է նախագահի մամուլի ծառայությունը։
Նախագահներն անդրադարձել են տարածաշրջանային ընդհանուր իրավիճակին և զարգացումներին։ Մտքեր են փոխանակվել երկկողմ համագործակցության օրակարգային հարցերի շուրջ։
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը, անդրադառնալով Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հեռախոսազրույցին, նշել է, որ Ֆրանսիայի համերաշխությունն է հայտնել «հայկական ժողովրդավարությունն ապակայունացնելու փորձերի դեմ պայքարում»։ Այդ մասին ասվում է նրա X-ի միկրոբլոգում։

During the Fourth United Nations Conference on Financing for Development, Armenian President Vahagn Khachaturyan met with French President Emmanuel Macron, according to the Armenian presidential press office.
The two leaders discussed the broader regional situation and ongoing developments. They also exchanged views on key issues of bilateral cooperation.
Earlier, President Macron referenced his phone conversation with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, stating on X that France had expressed solidarity with Armenia against attempts to destabilize its democracy.