ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը «Տաշիր» ընկերությունների խմբի գլխավոր գրասենյակում ընթացող քննչական գործողությունները բնութագրել է որպես «բռնաճնշումների շարունակություն»։
«Տեռորի, բռնաճնշումների շարունակությունն է»,– ասել է Դանիելյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Բռնապետիկը հերթական ստատուսներով ուղղորոդում է իրավապահ մարմիններին, որ էլ ավելի ճնշումները մեծացնեն, բռնաճնշումները շատացնեն: Գիտեք, որ սա քաղաքական գործի շրջանակում է, Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ ամբիոնից ասում էր՝ բոլորին կտանեմ ԱԱԾ պադվալները կլցնեմ», — նշել է Դանիելյանը։
Քննչական կոմիտեն հաստատել է՝ «Տաշիր գրուպի» գլխավոր գրասենյակում խուզարկություններ են իրականացվել քրեական վարույթի շրջանակում:

2 Июль 2025 - 11:58 AMT
Депутат Национального собрания от оппозиционной фракции «Армения» Гарник Даниелян охарактеризовал следственные действия в главном офисе группы компаний «Ташир» как продолжение политики репрессий.
«Это продолжение террора и репрессий», — заявил Даниелян, сообщает «Panorama.am ».
«Маленький диктатор снова направляет правоохранительные органы через свои статусы, чтобы усилить давление и увеличить репрессии. Всем известно, что это часть политического дела. Сам Никол Пашинян говорил с трибуны парламента, что всех отправит в подвалы СНБ», — добавил он.
Следственный комитет подтвердил проведение обысков в главном офисе группы компаний «Ташир» в рамках уголовного производства.