Հուլիսի 3–ին Ազգային ժողովը երկրորդ և վերջնական ընթերցմամբ ընդունեց «Գովազդի մասին» օրենքում կատարված փոփոխությունները, որոնք վերաբերում են խաղային բիզնեսի գովազդի սահմանափակումներին: Օրինագծի նախաձեռնողը «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Նարեկ Ղահրամանյանն էր:
Նախկինում խաղատների և առցանց խաղերի հարթակների գովազդն արտոնված է եղել միայն սահմանափակ վայրերում՝ այդ թվում՝ խաղային հաստատություններում, ցամաքային և օդային սահմանային անցակետերում, ինչպես նաև չորսաստղանի և բարձր կարգի հյուրանոցներում, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
Ըստ նոր ընդունված կարգավորումների՝ գովազդը թույլատրվելու է բացառապես խաղային կազմակերպությունների գրասենյակային շենքերի ճակատային հատվածներում և այդ շենքերի ներսում։
Ղահրամանյանն ընդգծել է, որ նույնիսկ այս սահմանափակ տեսքով գովազդի առկայությունը վնասում է երկրի հեղինակությանը՝ հատկապես ազդեցիկ միջազգային հյուրերի տեսանկյունից։

4 Июль 2025 - 07:55 AMT
3 июля Национальное собрание Армении во втором и окончательном чтении приняло поправки к закону «О рекламе», касающиеся ограничений на рекламу игорного бизнеса. Инициатором законопроекта выступил депутат фракции «Гражданский договор» Нарек Гарамян.
Ранее реклама казино и онлайн-платформ допускалась только в определённых местах, в том числе в игровых заведениях, на наземных и воздушных пограничных пунктах, а также в четырёхзвёздочных и более высококлассных гостиницах, сообщает Sputnik Армения.
Согласно новым положениям, реклама будет разрешена исключительно на фасадах офисных зданий операторов азартных игр и внутри этих зданий.
Гарамян подчеркнул, что даже в ограниченном виде такая реклама вредит репутации страны, особенно с точки зрения влиятельных международных гостей.