«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում բարձրացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունների հնարավոր ներգործության հարցը՝ դիմելով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին, ով այդ պահին ներկայացրել է Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդությունը։
«Արդյո՞ք ներգործություն չէ Ազգային ժողովի ամբիոնից Նիկոլ Փաշինյանի կողմից այն հայտարարությունները, որոնք ուղղված էին ընդդիմությանը, որ «կտանեմ, բոլորիդ ԱԱԾ պադվալները կլցնեմ»,- ասել է Դանիելյանը, գրում է Panorama.am-ը։
Պատգամավորը նաև պահանջել է հստակ դիրքորոշում մեկ այլ խնդրի վերաբերյալ՝ ընդգծելով. «Արդյոք ներգործություն չէ Փաշինյանի կողմից sms հաղորդագրությունները, մասնավորապես ուղղված ԲԴԽ-ին, այլ ուժային կառույցներին»։

4 Июль 2025 - 13:08 AMT
Депутат от фракции «Армения» Гарник Даниелян на внеочередном заседании Национального собрания поднял вопрос о возможном воздействии премьер-министра Никола Пашиняна. Он обратился к генеральному прокурору Анне Вардапетян, которая в тот момент представляла ходатайство о даче согласия на возбуждение уголовного преследования в отношении Арцвика Минасяна.
«Разве не является воздействием заявление Никола Пашиняна, сделанное с трибуны Национального собрания и адресованное оппозиции: “Я вас всех увезу и заполню подвалами СНБ”?» — сказал Даниелян, сообщает «Panorama.am».
Он также потребовал четкой позиции по другому вопросу: «Разве не является воздействием отправка Пашиняном SMS-сообщений, в частности, адресованных Высшему судебному совету и другим силовым структурам?»