«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում բարձրացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունների հնարավոր ներգործության հարցը՝ դիմելով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին, ով այդ պահին ներկայացրել է Արծվիկ Մինասյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն համաձայնություն տալու մասին միջնորդությունը։
«Արդյո՞ք ներգործություն չէ Ազգային ժողովի ամբիոնից Նիկոլ Փաշինյանի կողմից այն հայտարարությունները, որոնք ուղղված էին ընդդիմությանը, որ «կտանեմ, բոլորիդ ԱԱԾ պադվալները կլցնեմ»,- ասել է Դանիելյանը, գրում է Panorama.am-ը։
Պատգամավորը նաև պահանջել է հստակ դիրքորոշում մեկ այլ խնդրի վերաբերյալ՝ ընդգծելով. «Արդյոք ներգործություն չէ Փաշինյանի կողմից sms հաղորդագրությունները, մասնավորապես ուղղված ԲԴԽ-ին, այլ ուժային կառույցներին»։

Garnik Danielyan, an MP from the Armenia faction, raised the issue of possible undue influence by Prime Minister Nikol Pashinyan during an extraordinary session of the National Assembly. He addressed Prosecutor General Anna Vardapetyan, who was presenting a motion to authorize criminal proceedings against Artsvik Minasyan.
Danielyan asked: “Is it not undue influence when Nikol Pashinyan makes statements from the National Assembly podium directed at the opposition, saying ‘I’ll take you all and fill the NSS basements with you’?” Panorama.am reports.
The MP also demanded clarity on another issue, asking: “Is it not also undue influence when Pashinyan sends SMS messages, particularly to the Supreme Judicial Council and other power structures?”
In response, Prosecutor General Anna Vardapetyan stated that the question was unrelated to the motion under discussion.