Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Սահմանադրության օրվա առիթով իր շնորհավորական ուղերձում նշել է, որ ոչ ոք չպետք է իրեն վեր դասի օրենքից` անկախ իր կարգավիճակից և զբաղեցրած դիրքից ։
«Այսօր մենք նշում ենք Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության օրը: Օր, որը խորհրդանշում է մեր անկախ պետականության, իրավական մտածողության և քաղաքացիական հասունության մակարդակը:
Սահմանադրությունը զուտ իրավական փաստաթուղթ չէ: Այն մեր ինքնության, արժանապատվության և ազատության արտահայտումն է: Սահմանադրությունը մեր հավաքական երդումն է՝ ապրել օրենքով և առաջնորդվել արդարությամբ:
Որպես Ազգային ժողովի նախագահ՝ իմ հստակ համոզմունքն է՝ Հայաստանը կարող է ուժեղ պետություն դառնալ միայն այն դեպքում, երբ օրենքը դառնա անսակարկելի արժեք: Ոչ մեկ չպետք է իրեն վեր դասի օրենքից` անկախ իր կարգավիճակից և հասարակության մեջ զբաղեցրած դիրքից:
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, շնորհավորելով այս կարևոր օրվա առթիվ՝ վերահաստատում եմ, որ մենք շարունակելու ենք անել հնարավորը, որպեսզի Հայաստանի Հանրապետությունում բոլորն օրենքի առաջ հավասար լինեն»,–ասվում է ուղերձում։

On the occasion of Constitution Day, National Assembly Speaker Alen Simonyan stated that “no individual should consider themselves above the law, regardless of status or position.”
“Today, we celebrate Constitution Day of the Republic of Armenia—a day that symbolizes the level of our independent statehood, legal thinking, and civic maturity.
The Constitution is not merely a legal document. It is an expression of our identity, dignity, and freedom. It is our collective oath to live by the law and be guided by justice.
As Speaker of the National Assembly, I firmly believe that Armenia can become a strong state only if the law is recognized as an inviolable value. No one should place themselves above the law, regardless of their status or social standing.
Dear compatriots, on this important day, I reaffirm our commitment to ensuring that everyone in the Republic of Armenia is equal before the law,” the statement reads.