ՀՀ ԱԳ նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել ԱՄՆ Տեխաս նահանգում տեղի ունեցած աղետալի ջրհեղեղի հետևանքով զոհվածների հարազատներին։ Այդ մասին ասվում է նախարարության X միկրոբլոգում։
«Խորապես վշտացած ենք Տեխասում տեղի ունեցած ավերիչ ջրհեղեղի լուրից, որը բազմաթիվ կյանքեր է խլել։ Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում զոհերի ընտանիքներին և բոլոր տուժածներին: Հուսով ենք, որ բոլոր տուժածները կապակքինվեն»,- ասվում է գրառման մեջ։
Հորդառատ անձրևներից հետո Տեխասի կենտրոնական շրջաններում տեղիի ունեցած ջրհեղեղի հետևանքով 80 մարդ է զոհվել։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը խոստացել է բավարարել Տեխասի նահանգապետ Գրեգ Էբբոթի արտակարգ դրություն հայտարարելու պահանջը։

7 Июль 2025 - 09:42 AMT
Министерство иностранных дел Армении выразило соболезнования семьям погибших в результате разрушительного наводнения в американском штате Техас.
«Глубоко опечалены новостью о разрушительном наводнении в Техасе, которое унесло множество жизней. Выражаем искренние соболезнования семьям погибших и всем пострадавшим. Надеемся на скорейшее выздоровление всех травмированных», — говорится в сообщении министерства, опубликованном в микроблоге X.
По данным СМИ, в результате наводнения, вызванного проливными дождями в центральных районах Техаса, погибли 80 человек.
Администрация президента США Дональда Трампа пообещала удовлетворить просьбу губернатора Техаса Грега Эбботта о введении режима чрезвычайного положения.