ՀՀ ԱԳ նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել ԱՄՆ Տեխաս նահանգում տեղի ունեցած աղետալի ջրհեղեղի հետևանքով զոհվածների հարազատներին։ Այդ մասին ասվում է նախարարության X միկրոբլոգում։
«Խորապես վշտացած ենք Տեխասում տեղի ունեցած ավերիչ ջրհեղեղի լուրից, որը բազմաթիվ կյանքեր է խլել։ Մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում զոհերի ընտանիքներին և բոլոր տուժածներին: Հուսով ենք, որ բոլոր տուժածները կապակքինվեն»,- ասվում է գրառման մեջ։
Հորդառատ անձրևներից հետո Տեխասի կենտրոնական շրջաններում տեղիի ունեցած ջրհեղեղի հետևանքով 80 մարդ է զոհվել։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը խոստացել է բավարարել Տեխասի նահանգապետ Գրեգ Էբբոթի արտակարգ դրություն հայտարարելու պահանջը։

Armenia's Foreign Ministry has expressed its condolences to the families of those who died in the devastating floods in Texas.
In a message published on X, the ministry wrote: "We are deeply saddened by the news of the devastating flood in Texas, which claimed many lives. We extend our heartfelt condolences to the families of the victims and all those affected. We hope all those injured will recover soon."
According to reports, 80 people died in the central regions of Texas due to heavy rains and severe flooding.
The administration of U.S. President Donald Trump has pledged to comply with Texas Governor Greg Abbott’s request to declare a state of emergency.