«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, ԱԺ արտահերթ նիստի ընթացքում անդրադառնալով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդությանը՝ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արծվիկ Մինասյանի դեմ քրեական հետապնդում նախաձեռնելու հարցին, նշել է, որ իշխանությունը գնում է «քաղաքական ընդդիմախոսների զրպարտության, վարկաբեկման կամ ազատությունից զրկելու ճանապարհով»։
Նա նաև նշել է, որ «ՔՊ որոշ պատգամավորների պատկերացումներում բանակն անընդհատ քննարկվում է մայկա, վարտիք, պոլի շոր, ելակ շրջանակներում, ինչն իհարկե քաղաքական ախտորոշման առումով ցուցիչ է», հայտնում է Panorama.am-ը։
«Քաղաքական գործիքների անարդյունավետության, խոսքի սնանկության, ցանկալի արդյունքի բացակայության պայմաններում իշխանությունը գնում է քարոզչական հարձակումների, քաղաքական ընդդիմախոսների զրպարտության, վարկաբեկման կամ ազատությունից զրկելու ճանապարհով»,–ասել է նա։
Ազգային ժողովում քննարկվում է 3 ընդդիմադիր պատգամավորի անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցը։ ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի միջնորդագրերը վերաբերում են «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանին, խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանին անձեռնամխելիությունից զրկելուն և քրեական հետապնդում սկսելուն և պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և ազատությունից զրկելուն։

MP Tigran Abrahamyan from the "I Have Honor" faction, during an extraordinary session of the National Assembly, addressed the motion submitted by Prosecutor General Anna Vardapetyan to initiate criminal proceedings against Artsvik Minasyan, a member of the "Armenia" faction. Abrahamyan stated that the government is following "a path of slandering, discrediting, or imprisoning political opponents."
He also noted that “in the perception of some MPs from the ruling Civil Contract party, discussions about the army constantly revolve around T-shirts, underwear, cheap fabric, and strawberries, which, of course, is indicative in terms of political diagnosis,” reports Panorama.am .
“In the absence of effective political tools, substantial discourse, and tangible results, the government resorts to propaganda attacks, slandering, discrediting, or imprisoning political opponents,” he said.
The National Assembly is debating whether to lift the parliamentary immunity of three opposition MPs. Prosecutor General Anna Vardapetyan’s motions target the head of the "Armenia" faction, Seyran Ohanyan, its secretary Artsvik Minasyan—against whom criminal prosecution and detention are being sought—and MP Artur Sargsyan, who also faces criminal charges and potential imprisonment.