Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հուլիսի 9-ին աշխատանքային այցով մեկնում է Արաբական Միացյալ Էմիրություններ: Այդ մասին հայտնել է ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը։
«Այսօր Աբու Դաբիում նախատեսված է Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը ԱՄԷ նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Հուլիսի 10-ին, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացի շրջանակում, Աբու Դաբիում տեղի կունենա երկկողմ հանդիպում՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի միջև»,–ասվում է գրառման մեջ։

9 Июль 2025 - 08:52 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 9 июля отправляется с рабочим визитом в Объединённые Арабские Эмираты. Об этом сообщила пресс-секретарь премьер-министра Назели Багдасарян.
По её словам, сегодня в Абу-Даби состоится встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с президентом ОАЭ шейхом Мухаммадом бин Заидом Аль Нахайяном.
10 июля в рамках мирного процесса между Арменией и Азербайджаном в Абу-Даби состоится двусторонняя встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.