Աբու Դաբիում ընթացող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի դեմ առ դեմ ձևաչափով հանդիպմանն ընդմիջում էր հայտարարվել, հայտնում է Haqqin.az-ը։
Հանդիպումը կրկին շարունակվում է։
Հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Մհեր Գրիգորյանը, ինչպես նաև ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման հարցերով Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Ադրբեջանի պատվիրակությունը ներկայացնում են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխվարչապետ ու սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Շահին Մուստաֆաևը, նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը և հատուկ հանձնարարություններով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը։
Փաշինյանն Աբու Դաբի է ժամանել հուլիսի 9-ին։ Այդ օրը նա հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Փաշինյանը և Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են մայիսի 16–ին Տիրանայում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում։

10 Июль 2025 - 08:54 AMT
В Абу-Даби возобновилась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева. Ранее, как сообщает haqqin.az , была объявлена пауза.
Переговоры продолжаются с участием официальных делегаций обеих стран.
В состав армянской делегации входят министр иностранных дел Арарат Мирзоян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян, вице-премьер и руководитель комиссии по делимитации границы с Азербайджаном Мгер Григорян, а также вице-спикер парламента и спецпредставитель Армении по нормализации с Турцией Рубен Рубинян.
Азербайджанскую сторону представляют министр иностранных дел Джейхун Байрамов, вице-премьер и глава комиссии по делимитации границы Шахин Мустафаев, помощник президента Хикмет Гаджиев и специальный представитель Эльчин Амирбеков.
Пашинян прибыл в Абу-Даби 9 июля и в тот же день встретился с президентом ОАЭ шейхом Мухаммедом бин Зайедом Аль Нахайяном.
Предыдущая встреча Пашиняна и Алиева состоялась 16 мая в Тиране в рамках саммита Европейского политического сообщества.