Աբու Դաբիում ընթացող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի դեմ առ դեմ ձևաչափով հանդիպմանն ընդմիջում էր հայտարարվել, հայտնում է Haqqin.az-ը։
Հանդիպումը կրկին շարունակվում է։
Հանդիպմանը հայկական կողմից մասնակցում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Մհեր Գրիգորյանը, ինչպես նաև ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման հարցերով Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Ադրբեջանի պատվիրակությունը ներկայացնում են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխվարչապետ ու սահմանազատման հանձնաժողովի ղեկավար Շահին Մուստաֆաևը, նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը և հատուկ հանձնարարություններով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը։
Փաշինյանն Աբու Դաբի է ժամանել հուլիսի 9-ին։ Այդ օրը նա հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Փաշինյանը և Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են մայիսի 16–ին Տիրանայում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում։

Prime Minister Nikol Pashinyan and President Ilham Aliyev resumed their face-to-face negotiations in Abu Dhabi after taking a brief break, according to Haqqin.az .
The meeting, which is currently ongoing, includes high-level participants from both sides.
The Armenian delegation consists of Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan, Secretary of the Security Council Armen Grigoryan, Deputy Prime Minister and head of the Armenia-Azerbaijan border delimitation commission Mher Grigoryan, and Deputy Speaker of the National Assembly and special representative for Armenia-Turkey normalization Ruben Rubinyan.
Representing Azerbaijan are Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov, Deputy Prime Minister and head of the border delimitation commission Shahin Mustafayev, presidential advisor Hikmet Hajiyev, and special envoy Elchin Amirbekov.
Pashinyan arrived in Abu Dhabi on July 9. That same day, he met with UAE President Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan.