Աբու Դաբիում ավարտվել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպումը։
Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հանդիպումը մեկնարկել էր հուլիսի 10-ին՝ առավոտյան ժամը 09։10-ին, հայտնում է Արմենպրեսը։
Հանդիպումը մի պահ ընդմիջվել էր, այնուհետև շարունակվել։
Հայկական կողմից հանդիպմանը մասնակցում էին նաև ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը, փոխվարչապետ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հանձնաժողովի նախագահ Մհեր Գրիգորյանը և ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Թուրքիա կարգավորման գործընթացում Հայաստանի հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը։
Ադրբեջանական կողմից հանդիպմանը ներկա էին Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխվարչապետ Ադրբեջան-Հայաստան սահմանազատման հանձնաժողովի նախագահ Շահին Մուստաֆաևը, Ադրբեջանի նախագահի խորհրդական Հիքմեթ Հաջիևը, Ադրբեջանի նախագահի հատուկ հանձնարարություններով ներկայացուցիչ Էլչին Ամիրբեկովը։
Փաշինյանն Աբու Դաբի է ժամանել հուլիսի 9-ին։ Այդ օրը նա հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների նախագահ շեյխ Մուհամմադ բին Զայեդ Ալ Նահյանի հետ։
Փաշինյանը և Ալիևը վերջին անգամ հանդիպել են մայիսի 16–ին Տիրանայում՝ Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում։

В Абу-Даби завершилась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Как сообщает «Арменпресс», переговоры начались 10 июля в 09:10 утра.
Встреча была на короткое время прервана, а затем продолжилась.
С армянской стороны во встрече участвовали министр иностранных дел Арарат Мирзоян, секретарь Совета безопасности Армен Григорян, вице-премьер, председатель Комиссии по делимитации границы между Арменией и Азербайджаном Мгер Григорян, а также вице-спикер парламента и спецпредставитель Армении в процессе нормализации с Турцией Рубен Рубинян.
С азербайджанской стороны на встрече присутствовали министр иностранных дел Джейхун Байрамов, вице-премьер и глава комиссии по делимитации границы Шахин Мустафаев, советник президента Хикмет Гаджиев и специальный представитель президента Эльчин Амирбеков.
Пашинян прибыл в Абу-Даби 9 июля и в тот же день встретился с президентом ОАЭ шейхом Мухаммедом бин Заедом Аль Нахаяном.
Предыдущая встреча Пашиняна и Алиева состоялась 16 мая в Тиране на саммите Европейского политического сообщества.