ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ իշխանությունը խորհրդարանում ընդդիմադիր գործիչների դեմ 2 հիմնական զենք է կիրառում։
«Մեր երկրում այնքան աննախադեպ իրադարձություններ եղան, որ հասարակությունը ծանր իրավիճակներն անցավ տանելու իմունիտետ ձևավորեց:
Մեր գործընկեր Արթուր Սարգսյանի կալանավորումն ու ահաբեկչության տակ «սղացնելու» իշխանության հետրողականությունը ցույց է տալիս, որ իշխանությունը խորհրդարանում ընդդիմադիր գործիչների դեմ 2 հիմնական զենք է կիրառում. հարձակում` բռնության ուղեկցմամբ և ուղիղ ազատությունից զրկում:
Բնականաբար բացառելի չէ երկու տարբերակի ներդաշնակ իրականացումը:
Արթուրը պարզ տղա է, հայի լավ տեսակ, ում գործունեությունը որևէ առնչություն չունի և չէր էլ կարող ունենալ այն հոդվածի հետ, որը կախվեց նրա գլխին:

Депутат фракции «Честь имею» Тигран Абраамян написал на своей странице в Facebook, что власти используют два основных оружия против оппозиционных политиков в парламенте.
«В нашей стране произошло столько беспрецедентных событий, что общество выработало иммунитет к преодолению тяжелых ситуаций», – отметил он.
Абраамян прокомментировал арест своего коллеги Артура Саргсяна: «Его задержание и стремление властей замаскировать это под терроризм свидетельствуют о том, что они используют два основных инструмента – насилие и прямое лишение свободы».
Он добавил, что одновременное применение этих двух методов вполне возможно.
«Артур – простой человек, достойный представитель армянского народа, чья деятельность не имеет и не могла иметь отношения к инкриминируемой ему статье», – заявил Абраамян.
«Свободу Артуру и всем нашим политическим заключенным», – заключил он.
Утром 10 июля были проведены обыски в домах членов АРФ, после чего семь человек были задержаны и доставлены в Следственный комитет Армении.