Հուլիսի 10-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում «Գյումրի» բժշկական կենտրոն է ընդունվել գլխի հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացի։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ հրազենային վնասվածք ստացած անձը 2002 թվականին ծնված ՌԴ 102-րդ ռազմաբազայի զինծառայող Ալիքսեյ Կ.-ն է, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Գյումրի» ԲԿ-ից տեղեկացրել են, որ տուժածը վիրահատվել է, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում`կոմայի մեջ։«Գյումրի» ԲԿ-ի գլխավոր բժիշկ Արմեն Խաչատրյանը տեղեկացրել է, որ տուժածի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր:
Նախնական տեղեկություններով ռուսական ռազմաբազայի զինծառայողը ինքն է իրեն վնասվածք հասցրել հրազենով։
ՀՀ ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանն էլ տեղեկացրել է, որ դեպքի վերաբերյալ ոստիկանությունն ահազանգ է ստացել «Գյումրի» ԲԿ-ից։

11 Июль 2025 - 09:26 AMT
Около 19:00 10 июля в медицинский центр «Гюмри» был доставлен мужчина с огнестрельным ранением головы.
По предварительной информации, раненый — Алексей К., военнослужащий российской 102-й военной базы, 2002 года рождения, сообщает «Арменпресс».
По данным медучреждения, пострадавший был прооперирован и находится в реанимации в состоянии комы. Главврач центра Армен Хачатрян сообщил, что состояние военнослужащего оценивается как крайне тяжёлое.
Согласно предварительным данным, солдат получил ранение в результате выстрела, произведённого самостоятельно.
Пресс-секретарь МВД Армении Нарек Саргсян сообщил, что сигнал о происшествии в полицию поступил из медцентра «Гюмри».