Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հեգնանքով է արձագանքել է իր դեմ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նոր դատական հայցին։ Նա գրառում է արել Տելեգրամի ալիքում։
«Ռոբերտ Քոչարյանի փխրուն հոգին կրկին ալեկոծվել է: Նա նորից ինձ դատի է տվել: Կարդալով իմ գրառումը՝ ՎՈԻՆԻ դեմքի ջղաձգումներն ավելի ու ավելի են ակտիվացել և Հունաստանի ամբողջ հանգիստը տակն ու վրա է եղել: Միջերկրածովյան արևն այլևս նորմալ չի տաքացնում, ժպտերես հույն մատուցողուհու առավոտյան՝ յասու Ռոբը չի ուրախացնում, ծովն շատ ալիքոտ է և հարմար չէ սերֆինգի համար, Հայաստանում ում վրա հույս էր դրել, պարզվեց նույն իմպոտենտն են»,–գրել է նա։
Ռոբերտ Քոչարյանը երկրորդ հայցն է ներկայացրել դատարան ընդդեմ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և պահանջում է հրապարակային ներողություն խնդրել: Քոչարյանը պահանջում է, որ ԱԺ նախագահը ներողություն խնդրի և իր խոսքերի հերքումը հրապարակի Telegram ալիքում և ֆեյսբուքյան էջում:
Հունիսի 14-ին հայտնի դարձավ, որ Քոչարյանը դատի է տվել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին: Նա պահանջում է հրապարակային ներողություն խնդրել և հերքել իր կեղծ ու վարկաբեկող արտահայտությունները ։ Քոչարյանը պահանջում է Փաշինյանից բռնագանձել 6 մլն դրամ, իսկ Սիմոնյանից ՝ 9 մլն դրամ ՝ որպես պատճառված ոչ նյութական վնասի փոխհատուցում։

Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян с иронией отреагировал на очередной судебный иск второго президента Армении Роберта Кочаряна. Свое мнение он выразил в Telegram-канале.
«Хрупкая душа Роберта Кочаряна снова возмутилась. Он опять подал на меня в суд. Прочитав мой пост, у WINI начались все более активные подергивания лица, и весь отдых в Греции пошел насмарку. Средиземноморское солнце больше не греет как раньше, утреннее “ясу, Роб” от улыбчивой греческой официантки не радует, море слишком бурное для серфинга, а те, на кого он надеялся в Армении, оказались такими же импотентами», — написал Симонян.
Это уже второй иск Кочаряна против Симоняна, в котором он требует публичных извинений. Он настаивает, чтобы спикер опубликовал опровержение своих слов в Telegram и на Facebook.
14 июня стало известно, что Роберт Кочарян подал иск также против премьер-министра Никола Пашиняна и Алена Симоняна, требуя публичных извинений и опровержения клеветнических заявлений. В качестве компенсации за моральный ущерб он требует взыскать с Пашиняна 6 миллионов драмов, а с Симоняна — 9 миллионов.