Երևանի Նոր Նորք վարչական շրջանում մեկնարկել է Գյուրջյան փողոցը Մյասնիկյան պողոտային կապող մոտ 2.4 կիլոմետր երկարությամբ ճանապարհի հիմնանորոգման ծրագրի մրցութային գործընթացը, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Չափագրման աշխատանքներն արդեն ավարտվել են։ Նախագծի իրականացումը, ինչպես նաև հետագայում նախատեսվող էստակադայի կառուցումը, զգալի ազդեցություն կունենան Մյասնիկյան պողոտայի վրա՝ նվազեցնելով երթևեկության բեռնվածությունը։
Այս նոր լուծումն, ըստ քաղաքապետարանի, հնարավորություն կտա նաև առավել ծանրաբեռնված պողոտայի հատվածներում ստեղծել ավտոբուսային գծեր՝ բարելավելով մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտի հոսքը։

16 Июль 2025 - 09:17 AMT
В административном районе Нор Норк стартовал тендер на капитальный ремонт новой дороги протяжённостью около 2,4 километра, которая свяжет улицу Гюрджяна с проспектом Мясникяна, сообщает мэрия Еревана.
Работы по обмеру уже завершены. По оценке властей, реализация проекта и строительство в будущем эстакады существенно разгрузят проспект Мясникяна.
Как отмечается, это решение также позволит создать автобусные полосы на наиболее загруженных участках проспекта, что улучшит движение общественного транспорта в столице.