Կաշառքի գործով կալանավորված անձի կալանքը փոփոխվել է 55 մլն դրամ գրավով ու տնային կալանքով։ Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը որոշումը որակել է օբյակտիվ ու շնորհակալություն է հայտնել դատավոր Մերի Մոսինյանին, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Դատավոր Մերի Մոսինյանը 10 դրվագ կաշառք տալու մեղադրանքով երկու ամիս անց պաշտպանյալիս նկատմամբ կիրառված կալանքը փոփոխեց տնային կալանք և 55 մլն ՀՀ դրամ գրավ այլընտրանքային խափանման միջոցներով։ Խոսքը վերաբերում է վերջերս Երևանի քաղաքապետարանի աղմկահարույց գործին»,-գրել է փաստաբանը։
Վերջին աղմկահարույց ձերբակալությունները քաղաքապետարանի շուրջ տեղի են ունեցել մայիսի 15-ին։ Քրեական վարույթի շրջանակում ձերբակալվել է 11 աշխատակից, այդ թվում Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին և ներկա աշխատակիցներ։
Կաշառք ստանալու և կաշառք տալու մեջ մեղադրվող 13 անձանց, այդ թվում՝ Շենգավիթ վարչական շրջանի պաշտոնյաների վերաբերյալ քրեական վարույթը դատարանում է։

16 Июль 2025 - 15:27 AMT
Мера пресечения для обвиняемого по делу о взяточничестве изменена: он освобождён под залог в размере 55 миллионов драмов и помещён под домашний арест. Адвокат Эрик Алексанян назвал решение объективным и поблагодарил судью Мери Мосинян, сообщает «Panorama.am ».
«Судья Мери Мосинян изменила меру пресечения, применённую два месяца назад в отношении моего подзащитного, обвиняемого по 10 эпизодам дачи взятки. Суд назначил альтернативные меры — домашний арест и залог в размере 55 млн драмов. Речь идёт о недавнем резонансном деле мэрии Еревана», — написал адвокат.
Последние громкие аресты вокруг мэрии Еревана произошли 15 мая. В рамках уголовного дела были задержаны 11 сотрудников, в том числе бывшие и действующие сотрудники административного округа Шенгавит.
Уголовное дело в отношении 13 обвиняемых, включая должностных лиц Шенгавита, по обвинению во взяточничестве рассматривается в суде.