Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանն, արձագանքելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի վերջին ասուլիսի հայտարարություններին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ՀՀ երորրդ նախագահ Սերժ Սարգսյանին նա չի հեռացրել։
«Նիկո՛լ, Սերժ Սարգսյանին դու չես հեռացրել:
Սարգսյանին հեռացրել են ուժային մեծ ու ռեգիոնալ այն կենտրոնները, որոնց ձեռքին դու 2018 թվականից գիտակցաբար ծառայում ես որպես բութ գործիք՝ ի վնաս հայկական շահերի:
Դավաճանություն՝ հանուն իշխանության հին բանաձևով: Իշխանություն՝ հանուն Արցախն Ադրբեջանին, Հայաստանի մնացյալ բոլոր շահերը՝ ամենաբարձր գինն առաջարկող այլոց զիջելու նախապայմանով:
Նիկո՛լ, հայ ժողովուրդը ևս 2018-ի հեղինակը չի: Զոհն է: Ամենաառաջին ու ամենամեծ զոհը: Խաբված ու հիասթափված զոհը:
30 տարվա կուտակված անարդարությունից, սոցիալական դժվարություններից, պատերազմի վտանգից, կաշառակերությունից ու կադրային սխալ քաղաքականությունից հոգնած ժողովրդի բնական ըմբոստությունը զանազան քարոզչական տեխնոլոգիաներով հեղափոխության են վերածել այդ նույն մեծ ու ռեգիոնալ տերությունները՝ քո գիտակից մասնակցությամբ ու դավաճանությամբ:
Դու այս ամենը շատ լավ գիտես:
Ուզում ես օրը 24 ժամ ճամարտակիր ու արդարացիր: Ուզում ես հազար տարի մնա իշխանության: Երկու բան փոխել չես կարող.

Бывший депутат Самвел Фарманян, реагируя на последнее заявление премьер‑министра Николa Пашиняна, написал на своей странице в Facebook: «Никол, ты не сместил Сержа Саргсяна.»
По его словам, Саргсяна устранили крупные силовые и региональные центры, которым Пашинян с 2018 года сознательно служит как инструмент, вредящий армянским интересам.
Он обвиняет Пашиняна в предательстве ради власти: сдача Арцаха Азербайджану и готовность уступить остальные национальные интересы высшему покупателю.
Фарманян добавляет: «Никол, армянский народ тоже не создатель 2018года. Он — его жертва. Первая и самая большая. Обманутая и разочарованная жертва.»
Он утверждает, что недовольство народа, накопленное за 30 лет — от несправедливости и бедности до угроз войны, коррупции и кадровых ошибок — было превращено пропагандой в революцию, контролируемую теми же крупными силами при сознательном участии и предательстве Пашиняна.
Фарманян предупреждает Пашиняна, что, хотя тот может оправдываться круглосуточно и мечтать о тысячелетнем правлении, есть две вещи, которые он изменить не может: