Հասարակական ակտիվիստ Արթուր Չախոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը 2023 թվականից ի վեր մոտ 111 միլիոն դրամ է վճարել էլեկտրոնային թեքահարթակների համար, որոնք մինչ օրս չեն շահագործվում։
«Ըստ պաշտոնական գրության՝ Երևանի քաղաքապետարանը մեկ էլեկտրոնային թեքահարթակի համար վճարել է 12.5 միլիոն դրամ, մինչդեռ ավելի բարձր որակի և ժամանակակից ուկրաինական արտադրության էլեկտրոնային թեքահարթակն արժե ընդամենը 150,000 գրվ, որը ՀՀ դրամով կազմում է 1,376,115 դրամ։
Ստացվում է՝ մեկը տասին ուռճացրել են գինը։
Ավելին, այդ ուռճացված արժեքով՝ 2023 թվականից տեղադրված 111 միլիոն դրամ արժողությամբ 10 թեքահարթակները մինչ օրս չեն աշխատում։
Այսինքն՝ 111 միլիոն դրամը մսխվել է, իսկ իշխանությունն առիթը բաց չի թողնում գլուխ գովելու, թե իբր 10 թեքահարթակ է տեղադրվել, որոնք չեն աշխատում»,–ասվում է գրառման մեջ։

Общественный активист Артур Чахоян в Facebook написал, что с 2023 года столичная мэрия потратила около 111 миллионов драмов на электронные пандусы, которые до сих пор не введены в эксплуатацию.
«По официальному письму, город заплатил 12,5 млн драмов за один пандус, тогда как качественный современный электронный пандус украинского производства стоит всего 150 000 гривен, что составляет 1 376 115 драмов»,— отметил он. «То есть цена завышена в девять раз».
Он добавил, что с такими завышенными затратами в 2023 году установили 10 пандусов общей стоимостью 111 млн драмов, однако они не работают. «Другими словами, 111 миллионов драмов растрачены зря», — заявил он, добавляя, что власти не упускают возможности хвалиться установкой 10 пандусов, хотя те не функционируют.