Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնից ազատված Ռոմանոս Պետրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ առջևում «կարևորագույն առաքելություն ունեն՝ հանուն ՀՀ և նրա քաղաքացու»։
«ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ ազատվել եմ Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարի պաշտոնից, որն զբաղեցնում էի ավելի քան երեքուկես տարի՝ սկսած 2021թ. դեկտեմբեր ամսից։
Շնորհակալ եմ վարչապետին՝ նման բարձր վստահության և ընձեռած հնարավորության համար՝ ծառայելու մեր պետությանն ու պետականության կայացմանը։ Շնորհակալ եմ նաև ՊՎԾ ողջ աշխատակազմին՝ այս տարիների արդյունավետ համագործակցության և լիարժեք փոխգործակցության համար։
Վստահեցնում եմ՝ այդ պատասխանատու կարգավիճակում բոլոր որոշումներիս և գործողություններիս հիմքում դրվել է բացառապես պետական և հանրային շահը։ Առջևում կարևորագույն առաքելություն ունենք՝ հանուն Հայաստանի Հանրապետության և նրա քաղաքացու։ Կեցցե՛ Հայաստանի Հանրապետությունը»,-ասվում է գրառման մեջ։

18 Июль 2025 - 07:37 AMT
Романос Петросян, освобожденный от должности руководителя Государственной контрольной службы, сообщил на своей странице в Facebook, что «впереди важнейшая миссия во имя Республики Армения и её граждан».
«По решению премьер-министра РА Никола Пашиняна я освобожден от должности руководителя Государственной контрольной службы, которую занимал более трёх с половиной лет, начиная с декабря 2021 года.
Благодарю премьер-министра за высокое доверие и предоставленную возможность служить нашему государству и содействовать укреплению государственной системы. Также выражаю признательность всему коллективу ГКС за эффективное и полноценное сотрудничество на протяжении этих лет.
Уверяю, что в этой ответственной должности все мои решения и действия основывались исключительно на государственных и общественных интересах. Нас ждет важнейшая миссия — ради Республики Армения и её граждан. Да здравствует Республика Армения», — говорится в публикации.
Петросян был назначен руководителем Государственной контрольной службы 9 декабря 2021 года.
По циркулирующей в медиа информации, Романос Петросян может быть назначен управляющим Электрических сетей Армении (ЭСА).