Թբիլիսի կատարած երկօրյա աշխատանքային այցի շրջանակներում ՀՀ ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Ընդգծվել է Հարավային Կովկասում կայուն խաղաղության բացառիկ կարևորությունը։ Վրաստանի վարչապետը դրական է գնահատել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության համաձայնագրի տեքստի շուրջ բանակցությունների ավարտը և հույս հայտնել, որ փաստաթուղթը մոտ ապագայում կստորագրվի։
Իրակլի Կոբախիձեն վերահաստատել է Վրաստանի կառավարության պատրաստակամությունը՝ ապագայում ևս նպաստելու երկխոսությանը և տարածաշրջանում խաղաղության ու կայունության ապահովմանը։
Կողմերը կարևորել են Հայաստանի և Վրաստանի բարեկամական ու բարիդրացիական հարաբերությունները, ինչպես նաև երկու հարևան պետությունների իրավապահ մարմինների սերտ ու արդյունավետ համագործակցությունը։

В рамках двухдневного рабочего визита в Тбилиси министр внутренних дел Армении Арпине Саргсян провела встречу с премьер-министром Грузии Ираклием Кобахидзе.
Стороны подчеркнули исключительную важность установления прочного мира на Южном Кавказе. Премьер Грузии положительно оценил завершение переговоров по тексту мирного соглашения между Арменией и Азербайджаном и выразил надежду на его скорейшее подписание.
Кобахидзе подтвердил готовность правительства Грузии и в дальнейшем содействовать диалогу и обеспечению стабильности в регионе.
Стороны также отметили важность дружественных и добрососедских отношений между Арменией и Грузией, а также эффективного сотрудничества между правоохранительными органами двух стран.
Во встрече приняли участие министр внутренних дел Грузии Гела Геладзе и посол Армении в Грузии Ашот Смбатян.