Հուլիսի 26-ին Հանրապետության հրապարակում նախատեսվել է ՀամաՀՄԸՄ-ական 12-րդ մարզախաղերի բացման հանդիսավոր արարողությունը, որը կանցկացվի ժամը 18։00-22։30-ը։ Այդ ժամանակահատվածում հրապարակում շրջանաձև երթևեկության մի հատված ժամանակավորապես փակ կլինի, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Բացման արարողության շրջանակում սույն թվականի հուլիսի 26-ին՝ ժամը 18։00-19։30-ը Մատենադարանի հրապարակից՝ Մեսրոպ Մաշտցի պողոտա, Սայաթ-Նովայի պողոտա, Աբովյան փողոց, Հանրապետության հրապարակ երթուղով կանցկացվի երթ։ Ջահակիրների մրցավազքը տեղի կունենա ժամը 18։30-ից մինչև 20։30 «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնից՝ Իսակովի պողոտա, Արգիշտիի փողոց, Իտալիայի փողոց, Վազգեն Սարգսյան փողոց, Հանրապետության հրապարակ։

24 Июль 2025 - 08:10 AMT
26 июля на площади Республики в Ереване пройдет торжественная церемония открытия XII Всеармянских игр с 18:00 до 22:30. В это время часть кольцевого движения вокруг площади будет временно закрыта, сообщает мэрия города.
В рамках мероприятий состоится спортивное шествие, которое пройдет с 18:00 до 19:30 от площади Матенадарана по проспекту Месропа Маштоца, проспекту Саят-Нова, улице Абовяна и завершится на площади Республики.
Также состоится эстафета факелоносцев, которая пройдет с 18:30 до 20:30 от военного пантеона «Ераблур» по проспекту Исакова, улице Аргишти, улице Италии и улице Вазгена Саргсяна — до площади Республики.