Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին ԱՆ-24 ինքնաթիռի ավիավթարի հետևանքով տասնյակ զոհերի կապակցությամբ:
«Հարգելի Վլադիմիր Վլադիմիրի, ընդունեք անկեղծ ցավակցություններս՝ Խաբարովսկ-Բլագովեշչենսկ-Տինդա չվերթն իրականացնող «Անգարա» ավիաընկերության ԱՆ-24 քաղաքացիական ինքնաթիռի ուղևորների ողբերգական մահվան կապակցությամբ։
Խնդրում եմ անկեղծ կարեկցանքի և աջակցության խոսքերս փոխանցել ինքնաթիռի վթարի հետևանքով իրենց հարազատներին կորցրած ընտանիքներին»,–ասվում է հեռագրում։
Հուլիսի 24–ին ՌԴ Ամուրի մարզում, ռադարներից անհետացել է Ան‑24 ուղևորատար ինքնաթիռը, որը թռչում էր Խաբարովսկ–Բլագովեցչենսկ–Տինդա երթուղով։Ավելի ուշ հայտնի դարձավ, որ որոնման ժամանակ փրկարարները հայտնաբերել են անհետացած Ան‑24 ինքնաթիռի բեկորները։ Ինքնաթիռում 49 մարդ է եղել, բոլորը զոհվել են։

Премьер-министр Никол Пашинян направил соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с крушением пассажирского самолёта Ан-24, повлекшим десятки жертв.
«Уважаемый Владимир Владимирович, примите мои искренние соболезнования в связи с трагической гибелью пассажиров гражданского самолёта Ан-24 авиакомпании "Ангара", выполнявшего рейс по маршруту Хабаровск–Благовещенск–Тында.
Прошу передать мои слова сочувствия и поддержки семьям, потерявшим близких в результате авиакатастрофы», — говорится в телеграмме.
24 июля в Амурской области России с радаров исчез пассажирский самолёт Ан-24, выполнявший рейс Хабаровск–Благовещенск–Тында. Позднее спасатели обнаружили обломки пропавшего воздушного судна. Все 49 человек на борту погибли.