Երկամսյա կալանքի մեջ գտնվող գործարար Սամվել Կարապետյանն ուղերձ է հրապարակել կալանավայրից, որն իր էջում տարածել է նրա եղբոր որդին՝ Նարեկ Կարապետյանը։
Նամակում ասվում է, որ «նոր ձևավորվող թիմը հիմնված է լինելու հատկապես մեր ազգային լավագույն որակների, ժողովրդի պինդ կամքը կրող անձանց և հատկապես երիտասարդների վրա:
«Ինչ չհաջողվեց ներկա իշխանություններին․
Չհաջողվեց քնեցնել հայ ժողովրդի կամքը։
Չհաջողվեց հուսահատեցնել մեր երիտասարդներին։ Անցնելով պատերազմների, իշխանական հալածանքների, զրկանքների, անապահովության միջով՝ մնացել են պինդ ու տաղանդավոր, մեր Հայաստանի ապագայի մասին մտածող ու դրանով ապրող։
Չհաջողվեց լռեցնել լրագրողներին և ազատ խոսքը։ Տեղեկատվական տեռորի, ստերի, մանիպուլիացների շղթան կոտրվում է, և իրենց աշխատանքը նվիրումով կատարող իրական լրագրողների միջոցով՝ իրականությունը հասանելի է դառնում մեր հանրությանը։
Չհաջողվեց կոտրել բաքվի բանտում գտնվող մեր հայրենակիցներին, ովքեր տասնյակ տարիներ հերոսաբար պայքարելով՝ բացառիկ հարգանքի արժանի մարդիկ են։ Իրենք հայտնվելով բանտում՝ մահվան բերան են ապրում։ Չնայած, իրենք իրենց և մեր բոլորիս պատիվը միշտ բարձր են պահելու՝ իսկական Հայ տղամարդուն վայել։
Չհաջողվեց կոտրել մեր հավատքը դեպի մեր Եկեղեցու առաքելություն։ Որքան շատ են հալածում հոգևորականներին, այնքան շատ Հայ մարդ մեր հոգևորականներից օրհնություն է խնդրում։ Որքան շատ են հարձակվում մեր Եկեղեցու վրա, այնքան շատ են մերոնք համախմբվում մեր Մայր Աթոռի շուրջը։
Գործող փոքրիկ խմբակի այս անհաջողությունների մեջ է մեր ապագան։ Մեր սկզբունքորեն նոր քաղաքական ուժը, մեր նոր ձևավորվող թիմը հիմնված է լինելու հատկապես մեր ազգային լավագույն որակների, ժողովրդի պինդ կամքը կրող անձանց և հատկապես երիտասարդների վրա։
Մեր պատմության նոր, վաղուց սպասված ու երազած էջ ենք բացելու՝ մեր ձևով»,–գրել է նա։
Ավելի վաղ ՀԷՑ–ի տնօրենների խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել էր, որ նոր ստեղծվող քաղաքական ուղղության ղեկավարը լինելու է իր հորեղբայրը՝ գործարար Սամվել Կարապետյանը։

Бизнесмен Самвел Карапетян, находящийся под арестом на срок два месяца, распространил послание из тюрьмы, опубликованное на странице его племянника Нарека Карапетяна.
В письме подчёркивается, что «новая формирующаяся команда» будет основываться на лучших национальных качествах, включать в себя людей с прочной волей народа и в особенности опираться на молодёжь.
«Что не удалось действующей власти:
Им не удалось усмирить волю армянского народа.
Им не удалось сломить наших молодых. Пройдя через войны, гонения, лишения и нестабильность, они остались стойкими и талантливыми, мыслящими о будущем Армении.
Им не удалось заглушить журналистов и свободное слово. Цепочка информационного террора, лжи и манипуляций рушится, и благодаря настоящим преданным своему делу журналистам истина доходит до общества.
Им не удалось сломить наших соотечественников, находящихся в бакинских тюрьмах. Они, героически борясь десятилетиями, заслуживают исключительного уважения. Даже находясь у грани смерти, они с честью представляют всех нас как настоящие армянские мужчины.
Им не удалось поколебать нашу веру в миссию нашей Церкви. Чем больше гонят духовенство, тем больше армян идут к ним за благословением. Чем больше атакуют Церковь, тем сплочённее становится народ вокруг Матери Кафедры.
В этих неудачах правящей группки — залог нашего будущего. Наша принципиально новая политическая сила будет строиться на лучших национальных качествах, стойкой воле народа и, прежде всего, на молодёжи.
Мы откроем новую, давно ожидаемую страницу нашей истории — на наших условиях», — написал он.
Ранее член совета директоров компании «Электрические сети Армении» Нарек Карапетян заявил, что его дядя, бизнесмен Самвел Карапетян, возглавит новое политическое движение.