Երևանի մետրոպոլիտենը տեղեկացրել է, որ 2025 թվականի օգոստոսի 1-ից դադարեցվելու է մեկանգամյա օգտագործման թղթային QR կոդերի շրջանառությունը։
Մետրոպոլիտենը հիշեցրել է, որ մայրաքաղաքի հասարակական տրանսպորտում շարունակելու է գործել միասնական և ժամանակակից տոմսային համակարգը, որը ներառում է երեք նորարար վճարման եղանակ՝ տրանսպորտային քարտ, անհպում բանկային քարտ (բացի ՎՏԲ բանկից) և բջջային հավելված։
Տրանսպորտային քարտ ձեռք բերելու հնարավորությունը հասանելի է մետրոպոլիտենի կայարանների տերմինալներից կամ գանձապահներից, Telcell սպասարկման կետերից, ինչպես նաև Հանրապետության և Ֆրանսիայի հրապարակներում գործող տեղեկատվական կետերից։
«Քարտը ստանալուց հետո անհրաժեշտ է կցել նախընտրած տոմսային փաթեթը՝ transport.yerevan.am կայքում՞Telcell տերմինալներով կամ Telcell սպասարկման կետերում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։

29 Июль 2025 - 11:18 AMT
Метрополитен Еревана сообщил, что с 1 августа 2025 года в столичном метро прекращается использование одноразовых бумажных QR-кодов.
При этом в общественном транспорте города продолжит функционировать единая и современная система оплаты, включающая три цифровых способа: транспортная карта, бесконтактная банковская карта (кроме карт ВТБ-банка) и мобильное приложение.
Транспортную карту можно приобрести в терминалах или кассах станций метро, в пунктах обслуживания Telcell, а также в информационных киосках на площади Республики и площади Франции.
«После получения карты необходимо привязать выбранный тарифный пакет на сайте http://transport.yerevan.am , через терминалы Telcell или в пунктах обслуживания Telcell», — говорится в сообщении.