Բերման են ենթարկվել «Սրբազան պայքար» շարժման՝ խաղաղ ակցիա իրականացնող աջակիցներ Արթուր Դեմիրճյանը, Լուսինե Գրիգորյանն ու Հովնաթան Դեմիրճյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Երիտասարդները պահանջում էին անհապաղ ազատ արձակել բոլոր քաղբանտարկյալներին։
ՆԳՆ–ից ասել են, որ նրանք բերման են ենթարկվել հասարակական վայրերն օգտագործելու կանոնները խախտելու համար։
«Այսօր՝ ժամը 08։55-ին, երեք հոգի Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքի 172.2 հոդվածով նախատեսված արարքի համար բերվել են Մալաթիայի բաժին, կազմվել են արձանագրություններ։ Նրանք արդեն ազատ են արձակվել»,- ասել են ոստիկանությունից։
172.2 հոդվածով՝ փողոցները, մայթերը, հրապարակները, պուրակները, զբոսայգիները, մարզադաշտերը և հասարակական այլ վայրերն օգտագործելու` օրենքով կամ օրենքի հիման վրա արձակված վարչական ակտով սահմանված սահմանափակումները խախտելը` առաջացնում է տուգանքի նշանակում` սահմանված նվազագույն աշխատավարձի քսանապատիկից մինչև վաթսունապատիկի չափով:

Сторонники движения «Священная борьба» Артур Демирчян, Лусине Григорян и Овнатан Демирчян были задержаны во время проведения мирной акции, сообщает «Panorama.am ».
Молодые участники протестовали с требованием немедленного освобождения всех политических заключённых.
В Министерстве внутренних дел сообщили, что они были задержаны за нарушение правил использования общественных мест.
«Сегодня в 08:55 трое граждан были доставлены в отдел полиции Малатия за совершение деяния, предусмотренного статьёй 172.2 Кодекса об административных правонарушениях. Были составлены протоколы, после чего они были освобождены», — сообщили в полиции.
Согласно статье 172.2, нарушение установленных законом или административным актом ограничений по использованию улиц, тротуаров, площадей, парков, стадионов и других общественных мест влечёт наложение штрафа в размере от двадцати до шестидесяти минимальных заработных плат.