ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանն աշխատանքային այցով Նյու Յորքում գտնվելու ընթացքում հանդիպել է Քուվեյթի Պետության արտաքին գործերի նախարարի օգնական Աբդուլազիզ Սաուդ Ալ-Ջարալլահի հետ։ Զրուցակիցները գոհունակությամբ արձանագրել են երկկողմ հարաբերությունների դրական դինամիկան համագործակցության տարբեր ոլորտներում:
Նրանք ընդգծել են միջազգային կազմակերպությունների շրջանակում համագործակցության ակտիվացման անհրաժեշտությունը:
Վահան Կոստանյան և Աբդուլազիզ Սաուդ Ալ-Ջարալլահին մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային և միջազգային օրակարգի արդի խնդիրների վերաբերյալ:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շուրջ վերջին զարգացումները։

During a working visit to New York, Armenian Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan met with Abdulaziz Saud Al-Jarallah, Assistant Foreign Minister of the State of Kuwait. The two officials expressed satisfaction with the positive momentum in bilateral relations and cooperation across various fields.
They underscored the importance of enhancing cooperation within international organizations.
Kostanyan and Al-Jarallah also exchanged views on current issues on the regional and international agenda.
Deputy Minister Kostanyan briefed his counterpart on recent developments in the Armenia-Azerbaijan normalization process.