ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցին, գրել է, որ «ժողովուրդը մերժելու է Հայաստանի անկախությունը մատաղ անելու փափագ ունեցողներին»։
«Քոչարյանի քաղաքական գոյության միակ իմաստը նոյեմբերի 9-ի հայտարարության բոլոր կետերը խախտած երկու հայտնի կողմերի մաքրագործումն է և մեղքը Հայաստանի վրա գցելը: Սա ակնհայտ է վաղուց: Ի դեպ, նույնով զբաղված են նաև Սերժ Սարգսյանը, քրոնիկ լևոնականներն ու տարբեր կալիբրի ուխտազանցներ և բազմաքաղաքացի օլիգարխներ:
Բայց մարդիկ, բարեբախտաբար, ամեն ինչ տեսել են ու ամեն ինչ հասկանում են: Մեր ժողովուրդը միշտ կանգնելու է սեփական երկրի կողքին և մերժելու է Հայաստանի անկախությունը մատաղ անելու փափագ ունեցողներին»,–գրելկ է նա։
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ասել է, որ Ադրբեջանին և Թուրքիային կարող է զսպել միայն ՌԴ–ն։ Անդրադառնալով այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» շուրջ շարունակվող խոսակցություններին, ասել է, որ դա «դիվանագիտական ձախողման գլուխգործոց է»։

Вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян, комментируя интервью второго президента Армении Роберта Кочаряна, написал на своей странице в Facebook, что народ отвергнет тех, кто стремится принести независимость Армении в жертву.
«Единственный смысл политического существования Кочаряна — это обеление двух известных сторон, нарушивших все пункты заявления от 9 ноября, и перекладывание всей вины на Армению. Это давно очевидно. К слову, тем же занимаются Серж Саргсян, хронические левоновцы, всевозможные перебежчики и многопаспортные олигархи», — написал Рубинян.
«Но, к счастью, народ всё видел и всё понимает. Наш народ всегда будет стоять на стороне своей страны и отвергнет тех, кто мечтает принести независимость Армении в жертву», — добавил он.
Во время интервью Роберт Кочарян заявил, что только Россия способна сдерживать Азербайджан и Турцию. Относительно продолжающихся разговоров о так называемом «Зангезурском коридоре» он отметил, что это «шедевр дипломатического провала». По его словам, после сдачи Арцаха тема коридора должна была быть закрыта, но продолжающееся обсуждение превращает территорию Армении в предмет внешних переговоров. «Это тот случай, когда вы не за столом, а в меню», — отметил он.