Թուրքմենստանում ընթացող ՄԱԿ-ի համաժողովի շրջանակներումՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեի հետ։
Ինչպես հայտնել է Վրաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, հանդիպմանը քննարկվել են Վրաստանի և Հայաստանի Հանրապետության միջև բարիդրացիական հարաբերություններն ու ռազմավարական գործընկերությունը, տարբեր ոլորտներում հաջող համագործակցությունը, ինչպես նաև տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացները:
Առանձնահատուկ կարևորվել է Հարավային Կովկասում խաղաղությունն ու կայունությունը, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Վրաստանի վարչապետը նշել է, որ խաղաղության համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների ավարտի մասին Հայաստանի եւ Ադրբեջանի համատեղ հայտարարությունը կարևոր քայլ է այդ ուղղությամբ: Իրակլի Կոբախիձեն ևս մեկ անգամ վերահաստատել է Վրաստանի կառավարության պատրաստակամությունը՝ աջակցելու երկխոսությանը և դրանով իսկ ապահովելու տևական խաղաղություն և կայունություն տարածաշրջանում:
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն աշխատանքային այցով Թուրքմենբաշիում է՝ Դեպի ծով ելք չունեցող երկրների երրորդ համաժողովին մասնակցելու համար։

President Vahagn Khachaturyan of Armenia met with Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze on the sidelines of the ongoing UN conference in Turkmenistan.
According to the Georgian government’s press service, the meeting focused on the friendly relations and strategic partnership between Armenia and Georgia. The two sides also discussed successful cooperation across various sectors and regional developments.
The importance of maintaining peace and stability in the South Caucasus was particularly emphasized, reports Radar Armenia.
Kobakhidze noted that the recent joint statement by Armenia and Azerbaijan regarding the conclusion of peace agreement talks was a key step in this direction. He reaffirmed the Georgian government's readiness to support dialogue and contribute to lasting peace and stability in the region.
President Vahagn Khachaturyan is in Turkmenbashi on a working visit to attend the Third UN Conference on Landlocked Developing Countries.