Գյումրու ավագանու անդամ Ռուբեն Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով այն հայտարարություններին, որ համաշխարհային աստղերի հյուրախաղերը բարձրացնում են երկրի ճանաչելիությունը, գրել է, որ «ոչինչ այդքան ճանաչելիություն չի բերել Հայաստանին, որքան 2020 թվականի 44 օրյա պատերազմում պարտությունը»։
Նա հավելել է՝ «վերաձևակերպելով «դասականին»՝ ոչ թե կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը, այլ գտել ենք Ջենիֆեր Լոպեսին»։
Գրառման մեջ ասվում է․ «Մենք ոչ թե կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը, այլ գտել ենք Հայաստանի Հանրապետությունը». Փաշինյան
Ոչինչ այդքան ճանաչելիություն չի բերել Հայաստանին, որքան 2020 թվականի 44 օրյա պատերազմում պարտությունը և 2023 թվականի աշնանը Արցախի կորուստը և հայաթափումը:
Տեղեկատվական նման ծավալի հոսքեր չի կարող ապահովել ոչ մի գերաստղի 2 օրանոց այց և համերգ:
Հայաստանի ներկայիս իշխանությունը փաստացի մեզ մտցրեց 21-րդ դարի 4 կապիտուլացված պետությունների ցանկ.
(Աֆղանստան 2001, Իրաք 2003, Լիբիա 2011):
Այսպիսով, վերաձևակերպելով «դասականի» արտաբերած տխմարությունը՝
Մենք ոչ թե կորցրել ենք Լեռնային Ղարաբաղը, այլ գտել ենք Ջենիֆեր Լոպեսին»։
Լոպեսի համերգի օրերին Googlе որոնողական համակարգում Հայաստանի վերաբերյալ հետաքրքրության զգալի աճ չի արձանագրվել։ Այդ մասին հայտնել է մեդիափորձագետ Սամվել Մարտիրոսյանը։ Ըստ նրա՝ Վարդավառի ժամանակ «Հայաստան» անունը Googlе–ում ավելի շատ են որոնել, քան Լոպեսի համերգի օրերին։
Ամերիկացի երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսի համերգն ու պարային շոուն անցկացվել են օգոստոսի 3-ին Երևանում։ Երևանյան համերգը կազմել է նրա «Up all night» շրջագայության մի մասը։

Член совета старейшин Гюмри Рубен Мхитарян, комментируя заявления о том, что гастроли мировых звезд повышают узнаваемость страны, написал на своей странице в Facebook: «Ничто не принесло Армении столько известности, сколько поражение в 44-дневной войне 2020 года».
Он добавил: «Перефразируя “классику” — мы не потеряли Нагорный Карабах, мы нашли Дженнифер Лопес».
В своей публикации Мхитарян раскритиковал известную цитату премьер-министра Никола Пашиняна: «Мы не потеряли Нагорный Карабах, мы нашли Республику Армения». По мнению Мхитаряна, на самом деле, больше всего известности Армении принесли поражения в 2020 году и утрата, а также полное выселение Арцаха осенью 2023 года.
Он отметил, что ни одно двухдневное посещение и концерт суперзвезды не может вызвать такой объем информационного потока. По его словам, действующая власть фактически включила Армению в список четырех капитулировавших государств XXI века: Афганистан (2001), Ирак (2003), Ливия (2011).
«Таким образом, перефразируя сказанную “классиком” глупость: мы не потеряли Нагорный Карабах, мы нашли Дженнифер Лопес», — заключил он.
По словам медиаэксперта Самвела Мартиросяна, интерес к Армении в поисковой системе Google в дни концерта Лопес значительно не возрос. Во время празднования Вардавара “Армения” искали чаще, чем во время шоу.
Концерт и танцевальное шоу американской певицы Дженнифер Лопес состоялись в Ереване 3 августа в рамках её тура «Up all night».