Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, ով աշխատանքային այցով գտնվում է Թուրքմենստանի Թուրքմենբաշի քաղաքում, հանդիպում է ունեցել Թուրքմենստանի ղեկավար Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման և զարգացման հնարավոր ուղիները։
Բերդիմուհամեդովը երախտագիտություն է հայտնել Թուրքմենստան այցելելու և «Դեպի ծով ելք չունեցող երկրների երրորդ համաժողովին» մասնակցելու համար։ Ի պատասխան՝ նախագահ Խաչատուրյանը իր շնորհակալությունն է հայտնել հրավերի և միջոցառման բարձրակարգ կազմակերպման ու անցկացման համար։
Աշխատանքային այցով Թուրքմենստանի Թուրքմենբաշի քաղաքում գտնվող նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Դեպի ծով ելք չունեցող երկրների երրորդ համաժողովի» շրջանակում մասնակցել է Հայաստանի կողմից կազմակերպված՝ «Տարածաշրջանային անվտանգության և համագործակցության խթանումը առևտրային և տրանսպորտային բարելավված կապերի միջոցով» հարակից միջոցառմանն ու պանելային քննարկմանը: Միջոցառման մեկնարկին նախագահը հանդես է եկել բացման խոսքով:

President Vahagn Khachaturyan, currently on a working visit to Turkmenbashi, Turkmenistan, held a meeting with the country's leader, Serdar Berdymukhamedov. The two presidents explored prospects for deepening and expanding bilateral relations between Armenia and Turkmenistan.
Berdymukhamedov expressed gratitude for Khachaturyan’s visit and participation in the 3rd Conference of Landlocked Developing Countries. In response, President Khachaturyan thanked his counterpart for the invitation and the high-level organization of the event.
As part of his visit, President Khachaturyan also attended a side event and panel discussion organized by Armenia titled “Promoting regional security and cooperation through improved trade and transport connectivity,” where he delivered the opening address.