Օգոստոսի 19-ին մայրաքաղաք Երևանում նախատեսված է գործարար համաժողով, որը կկազմակերպվի Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի օգոստոսի 18-21-ը Հայաստան կատարվելիք պաշտոնական այցի շրջանակում, հայտնում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը։
Իրանից համաժողովին մասնակցելու պատրաստակամություն են հայտնել արդյունաբերության, ճանապարհաշինության, գյուղատնտեսության, մատակարարման, դեղագործության, ինժեներական ծառայությունների և թեթև արդյունաբերության ոլորտների ներկայացուցիչներ։
Ավելի վաղ Փեզեշքիանը պատասխանելով հարցին՝ կապված Սպիտակ տանը վերջերս ստորագրված համաձայնագրի հետ, որը վերաբերում է այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքին» և կնքվել է Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների միջև, ասել էր, որ այս միջանցքն այն չէ, ինչի մասին լրատվամիջոցներում չափազանցված տեղեկություններ են տարածվել։ Նա հավելել էր, որ «Իրանի պահանջները բավարարվել են»։

On August 19, a business forum will be held in Yerevan as part of Iranian President Masoud Pezeshkian’s official visit to Armenia scheduled for August 18-21, the Armenian Ministry of Economy reported.
Representatives from Iran’s industry, road construction, agriculture, supply, pharmaceuticals, engineering services, and light industry sectors have expressed readiness to take part in the event.
Earlier, responding to a question about the recently signed agreement at the White House concerning the so-called “Zangezur Corridor” between the leaders of Armenia and Azerbaijan, Pezeshkian said the corridor was not as described in exaggerated media reports. He added that “Iran’s demands have been met.”