Օգոստոսի 11-ից Հայաստանի քաղաքացիներն ազատվել են Օմանի մուտքի արտոնագրի պահանջից, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ–ն։
«Օմանի կառավարությունը, բարձր գնահատելով ՀՀ կառավարության՝ Օմանի քաղաքացիների համար ՀՀ մուտքի արտոնագրի պահանջից միակողմանիորեն ազատելու որոշումը, որոշում է կայացրել ս.թ. օգոստոսի 11-ից փոխադարձաբար ազատել ՀՀ քաղաքացիներին Օմանի մուտքի արտոնագրի պահանջից։
Այսուհետ ՀՀ քաղաքացիները կկարողանան կարճաժամկետ այցերով ուղևորվել Օման՝ խթանելով երկու երկրների զբոսաշրջային կապերն ու միջմարդկային շփումները»,–ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Որոշման մասին հայտարարվել է Հայաստանի և Օմանի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև կայացած քաղաքական խորհրդակցությունների արդյունքներով։

Starting August 11, Armenian citizens are exempt from the visa requirement to enter Oman, the Armenian Foreign Ministry announced.
Oman’s government made the decision in response to Armenia’s earlier move to unilaterally lift visa requirements for Omani nationals.
From now on, Armenian citizens will be able to visit Oman for short stays without a visa, a step aimed at boosting tourism links and people-to-people contacts between the two countries.
The announcement came following political consultations between the foreign ministries of Armenia and Oman.