Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացրել է, որ համատեղ անցկացվող զորավարժությունների ավարտից հետո ամերիկացի զինվորականները և նրանց տեխնիկան կվերադառնան ծառայության իրենց մշտական վայրերը։
«Դեսպան Քվինն ուրախ էր զրուցել ծագումով հայ ամերիկացի զինծառայողների հետ, որոնք Հայաստան են ժամանել՝ մասնակցելու «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությանը։
«Արծիվ գործընկեր-2025» զորավարժության ավարտին նախատեսվում է ԱՄՆ զինծառայողների և նրանց ռազմական տեխնիկայի վերադարձ դեպի ծառայության հիմնական վայր»,- նշել են ԱՄՆ դեսպանատնից։
Միջազգային խաղաղապահ առաքելություններում մասնակցության նախապատրաստման շրջանակում օգոստոսի 12-20-ը ՀՀ-ում անցկացվում է «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունը։ Զորավարժությանը ներգրավված են ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի, Եվրոպայում ու Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի զինծառայողները:

The U.S. Embassy in Armenia has announced that American troops and their military equipment will depart Armenia after completing the ongoing joint exercises.
"Ambassador Kvien was pleased to speak with American service members of Armenian descent who arrived in Armenia to take part in the U.S.-Armenian joint military exercise Eagle Partner 2025.
Upon the conclusion of Eagle Partner 2025, U.S. personnel and their equipment are scheduled to return to their permanent duty stations,” the embassy stated.
Eagle Partner 2025 is being held in Armenia from August 12 to 20, as part of preparations for international peacekeeping missions. Participants include Armenia’s peacekeeping brigade, U.S. Army Europe and Africa, and the Kansas National Guard.