Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացրել է, որ համատեղ անցկացվող զորավարժությունների ավարտից հետո ամերիկացի զինվորականները և նրանց տեխնիկան կվերադառնան ծառայության իրենց մշտական վայրերը։
«Դեսպան Քվինն ուրախ էր զրուցել ծագումով հայ ամերիկացի զինծառայողների հետ, որոնք Հայաստան են ժամանել՝ մասնակցելու «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությանը։
«Արծիվ գործընկեր-2025» զորավարժության ավարտին նախատեսվում է ԱՄՆ զինծառայողների և նրանց ռազմական տեխնիկայի վերադարձ դեպի ծառայության հիմնական վայր»,- նշել են ԱՄՆ դեսպանատնից։
Միջազգային խաղաղապահ առաքելություններում մասնակցության նախապատրաստման շրջանակում օգոստոսի 12-20-ը ՀՀ-ում անցկացվում է «Արծիվ գործընկեր-2025» հայ-ամերիկյան համատեղ զորավարժությունը։ Զորավարժությանը ներգրավված են ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ բրիգադի, Եվրոպայում ու Աֆրիկայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի և Կանզասի ազգային գվարդիայի զինծառայողները:

Посольство США в Армении сообщило, что по окончании совместных учений американские военные и их техника вернутся на постоянное место службы.
«Посол Куин с удовольствием пообщалась с американскими военнослужащими армянского происхождения, прибывшими в Армению для участия в американо-армянских учениях “Eagle Partner-2025”.
По завершении учений “Eagle Partner-2025” планируется возвращение военнослужащих США и их техники на места постоянной службы», — говорится в заявлении посольства.
Совместные учения «Eagle Partner-2025» проходят в Армении с 12 по 20 августа в рамках подготовки к участию в международных миротворческих миссиях. В них задействованы военнослужащие миротворческой бригады ВС Армении, сухопутных войск США в Европе и Африке, а также Национальной гвардии штата Канзас.