Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կրկին անդրադառնալով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր–Պետրոսյանին, հայտարարել է, որ վերջինս մի քանի անգամ խուսափել է պատասխանատվությունից քաղաքական անցյալում։
«Հարգելի՛ Լևոն Տեր–Պետրոսյան, 1996–ին Դուք փախաք ընտրությունների արդյունքների հետ առերեսվելուց, 1998–ին Դուք փախաք իշխանությունից, 2008–ին Դուք փախաք ընդդիմությունից։ Հասկանում եմ, որ հիմա ուզում եք, բայց փախչելու տեղ չեք գտնում։
Եվ պետք էլ չէ․ պարզապես հանդարտվեք և վայելեք Հայաստանի Հանրապետությունում հաստատված խաղաղ կյանքը։ Լավ օր եմ մաղթում բոլորիս»,- գրել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, որ «Փաշինյանի որդեգրած հախուռն գործելաոճը իրապես միտված է ոչ թե մեր ազգին խիստ անհրաժեշտ համախմբմանը, այլ, միայնումիայն, պառակտմանը»։

22 Август 2025 - 11:07 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян резко высказался в адрес первого президента Армении Левона Тер-Петросяна, обвинив его в неоднократном бегстве от ответственности на ключевых этапах политической истории страны.
«Уважаемый Левон Тер-Петросян, в 1996 году вы уклонились от признания результатов выборов, в 1998 — сбежали с поста, а в 2008 — отступили от оппозиции. Понимаю, что вы и сейчас хотите уйти, но бежать уже некуда.
И не надо. Просто успокойтесь и наслаждайтесь мирной жизнью, установившейся в Республике Армения. Хорошего дня всем нам», — написал Пашинян.
Ранее Тер-Петросян заявил, что «импульсивный стиль Пашиняна направлен не на столь необходимое нашему народу объединение, а исключительно на раскол».