Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կրկին անդրադառնալով ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր–Պետրոսյանին, հայտարարել է, որ վերջինս մի քանի անգամ խուսափել է պատասխանատվությունից քաղաքական անցյալում։
«Հարգելի՛ Լևոն Տեր–Պետրոսյան, 1996–ին Դուք փախաք ընտրությունների արդյունքների հետ առերեսվելուց, 1998–ին Դուք փախաք իշխանությունից, 2008–ին Դուք փախաք ընդդիմությունից։ Հասկանում եմ, որ հիմա ուզում եք, բայց փախչելու տեղ չեք գտնում։
Եվ պետք էլ չէ․ պարզապես հանդարտվեք և վայելեք Հայաստանի Հանրապետությունում հաստատված խաղաղ կյանքը։ Լավ օր եմ մաղթում բոլորիս»,- գրել է Փաշինյանը։
Ավելի վաղ Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, որ «Փաշինյանի որդեգրած հախուռն գործելաոճը իրապես միտված է ոչ թե մեր ազգին խիստ անհրաժեշտ համախմբմանը, այլ, միայնումիայն, պառակտմանը»։

Prime Minister Nikol Pashinyan has issued a sharp response to Armenia’s first President Levon Ter-Petrosyan, accusing him of repeatedly avoiding political responsibility in the past.
“Dear Levon Ter-Petrosyan, in 1996, you ran from confronting the election results, in 1998, you fled from power, and in 2008, you escaped the opposition,” Pashinyan wrote.
“I understand you may still want to run, but there’s nowhere left to go. And there’s no need—just calm down and enjoy the peaceful life established in the Republic of Armenia. Wishing us all a good day,” he concluded.
Earlier, Ter-Petrosyan had criticized Pashinyan’s political approach, stating that “Pashinyan’s impulsive methods aim not at urgently needed national unity but solely at further division.”