Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում, անդրադառնալով Ադրբեջանին b>միջանցք տալու խոսակցություններին, հիշել է հայկական ռադիոյի անեկդոտները։
«Հայկական ռադիոյին հարցնում են․ «Ճի՞շտ է, որ Հայաստանի (Փաշինյանի) Կառավարությունը ի կատարումն «Մեծ Թուրան» նախագծի՝ «Զանգեզուրի» արտատարածքային միջանցք է տվել, որը միակողմանի առավելություններ է բերում Ադրբեջանին»։
Հայկական ռադիոն պատասխանում է․ «Ճիշտ է, բայց ի կատարումն ոչ թե «Մեծ Թուրան», այլ «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի, ոչ թե «Զանգեզուրի», այլ «Թրամփի», ոչ թե արտատարածքային, այլ տարածքային ամբողջականության, իրավազորության, ինքնիշխանության, սահմանների անխախտելիության շրջանակներում, ոչ թե միջանցք, այլ ուղի, ոչ թե միակողմանի, այլ փոխադարձ առավելություններով»,–ասվում է գրառման մեջ։
Մինչդեռ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հենց Փաշինյանի ներկայությամբ է խոսել այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին Չինաստանում ընթացող ՇՀԿ համաժողվի շրջանակում ունեցած ելույթում։
Փաշինյանն էլ նրան հակադարձել է՝ ասելով, որ Ալիևի կողմից «օգտագործվող բառապաշարը չի ընկալվում այն տրամաբանության մեջ, որը համաձայնեցվել է Վաշինգտոնում»։

В Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян обратился к дискуссиям о «коридоре» для Азербайджана, оформив свой ответ в стиле классического анекдота армянского радио.
«Армянскому радио задают вопрос: “Правда ли, что правительство Армении (Пашиняна) в рамках проекта «Великий Туран» предоставило Азербайджану экстерриториальный «Зангезурский коридор», который даёт односторонние преимущества Баку?”
Армянское радио отвечает: “Правда, но не в рамках «Великого Турана», а в рамках проекта «Перекрёсток мира»; не «Зангезурский», а «Трамповский»; не экстерриториальный, а в пределах территориальной целостности, юрисдикции, суверенитета и неприкосновенности границ; не коридор, а дорога; не односторонний, а с взаимными преимуществами”», — написал Пашинян.
Ранее президент Азербайджана Ильхам Алиев, выступая в Китае на саммите ШОС в присутствии Пашиняна, говорил о так называемом «Зангезурском коридоре». Пашинян тогда возразил, что используемая Алиевым лексика «не укладывается в логику, согласованную в Вашингтоне».