Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ասել է, որ որպես կառավարության անդամ՝ ինքն էլ է կառավարության մի մաս ու չի տեսնում հակասություն վարչապետի խոսքերի հետ։
«Մենք` կառավարության անդամներս, կառավարության անդամներ ենք, իսկ վարչապետը վարչապետն է և ղեկավարում է կառավարությունը»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է նա՝ մեկնաբանելով Նիկոլ Փաշինյանի «կառավարությունը ես եմ» ձևակերպումը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նրա խոսքով, կառավարության անդամների և ղեկավարի սահմանադրական կարգավիճակը, ըստ էության, հստակ է, այդ առումով մանիպուլյացիաներ պետք չէ անել։
Դիտարկմանը՝ Նիկոլ Փաշինյանը հստակ ասել է՝ «կառավարությունը ես եմ», Գալյանը պատասխանել է. «Ես էլ եմ կառավարությունն ինչ-որ առումով, մետաֆորիզմ կա այդտեղ, որովհետև ես կառավարության անդամ եմ, կառավարության անդամ են նաև այլ նախարարներ և հավաքական առումով մենք բոլորս, այո, կառավարություն ենք:
Ես կառավարության անդամ եմ, մենք ունենք քաղաքական թիմ, որ եկել է իշխանության, մեր խոսքը, միտքը և գործը մեկ պետք է լինի և վարչապետի կողմից ասածը հենց դրա մասին է»։

Министр юстиции Армении Србуи Галян, комментируя заявление премьер-министра Никола Пашиняна «Правительство — это я», отметила, что, как член правительства, она тоже является его частью и не видит противоречий в сказанном.
«Мы, члены правительства, являемся членами правительства, а премьер-министр — его глава», — сказала она журналистам, передаёт Panorama.am .
По её словам, конституционный статус членов правительства и его руководителя чётко определён, и манипулировать этим не стоит.
В ответ на напоминание о прямой цитате премьера, Галян сказала: «Я тоже — правительство в определённом смысле. В этом заявлении есть метафора, потому что я член правительства, как и другие министры. В коллективном смысле — да, мы все являемся правительством.
Я — член правительства, мы пришли к власти как политическая команда. Наши слова, мысли и действия должны быть едиными, и именно об этом говорил премьер-министр».
28 августа, во время брифинга после заседания правительства, премьер-министр Никол Пашинян заявил: «Правительство — это я. Никто не может иметь позицию, противоречащую моей. Если в правительстве есть такие люди — пусть сейчас же напишут заявление и покинут здание. Если нет — я сам их уволю».