Սեպտեմբերի 2-ին Երևանի Ամիրյան փողոցում մեքենայի պայթյունի հետևանքով ծանր վիրավորում ստացած քաղաքացին, ով գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում, այժմ տեղափոխվել է բաժանմունք։ Այդ մասին հայտնել են առողջապահության նախարարությունից, գրում է Sputnik Արմենիան։
«Վիճակը հիմա միջին ծանրության է, կյանքին վտանգ չի սպառնում։ Մյուս 2-ի վիճակը բավարար է, դուրս են գրվել»,– հայտնել են նախարարությունից։
Սեպտեմբերի 2–ին ժամը 14։40-ի սահմանում, Ամիրյան փողոցում կայանված ավտոմեքենայում տեղի է ունեցել պայթյուն, ինչի հետևանքով վնասվել են նաև մոտակայքում գտնվող մի քանի ավտոմեքենաներ։ Պայթյունի արդյունքում երեք քաղաքացի հոսպիտալացվել է։

По сообщению Министерства здравоохранения Армении, самый тяжело пострадавший в результате взрыва автомобиля 2 сентября на улице Амиряна в Ереване переведён из реанимации в отделение, его состояние оценивается как средней тяжести. Об этом пишет Sputnik Армения.
«Состояние сейчас средней тяжести, угрозы жизни нет. Двое других пострадавших чувствуют себя удовлетворительно и выписаны», — сообщили в министерстве.
Взрыв произошёл 2 сентября около 14:40 в припаркованном автомобиле на улице Амиряна. Были повреждены и другие машины поблизости. Три человека были госпитализированы.