ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Էմմա Պալյանը Պատգամավորը նաև ընդգծել է, որ որևէ տարօրինակ բան չի տեսնում վարչապետի՝ «կառավարությունը ես եմ» հայտարարության մեջ։
«Ի՞նչն է սխալ ասում Նիկոլ Փաշինյանը, այո՛, կառավարությունն ինքն է, ում ընտրել է ՀՀ քաղաքացին»,- պնդել է ՔՊ-ականը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նաև վստահություն է հայտնել, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրական խաղաղություն է հաստատել երկրում։
«Դա այլևս իրականություն է։ Դուք չե՞ք տեսնում այդ խաղաղությունը, սահմանում այսօր չկան կրակոցներ»,- լրագրողներին ասել է նա։
Նրա համոզմամբ՝ ընդամենը տասը ամիս անց քաղաքացիներն իրենց քվեարկությամբ ցույց կտան, որ լիովին աջակցում են խաղաղության գաղափարին։
«Ես վստահ եմ, որ ՔՊ-ն ստանալու է քաղաքացիների ձայների մեծամասնությունը»,- ասել է Պալյանը։
Արդարադատության նախարար Սրբուհի Գալյանն ասել է, որ որպես կառավարության անդամ՝ ինքն էլ է կառավարության մի մաս ու չի տեսնում հակասություն վարչապետի խոսքերի հետ։

3 Сентябрь 2025 - 12:03 AMT
Эмма Палян, депутат фракции «Гражданский договор», заявила, что не видит ничего странного в словах премьер-министра Никола Пашиняна, который недавно сказал: «Я — правительство».
«Что не так в словах Николы Пашиняна? Да, он и есть правительство, избранный гражданами Армении», — сказала Палян, сообщает Aysor.am .
Она также выразила уверенность, что Пашинян установил настоящий мир в стране.
«Это уже реальность. Разве вы не видите этот мир? Сегодня на границе нет выстрелов», — сказала она журналистам.
По словам Палян, через десять месяцев граждане подтвердят свою поддержку миру на выборах.
«Я уверена, что “Гражданский договор” получит большинство голосов», — добавила она.
Министр юстиции Србуи Галян также прокомментировала заявление премьера, отметив, что как член правительства она считает себя его частью и не видит противоречия в сказанном.
28 августа, на брифинге после заседания правительства, премьер-министр Пашинян заявил: «Я — правительство. Никто не может иметь позицию, противоречащую моей. Если в правительстве есть люди, у которых иная позиция — пусть немедленно пишут заявление и покидают здание, иначе я сам их уволю».
В ответ Левон Зурабян, вице-председатель Армянского национального конгресса, подал иск против Пашиняна за высказывание «Я — правительство».