ԱԺ–ում մանդատը վայր դրած Արեն Մկրտչյանը նշանակվել է Լոռու մարզպետ, իսկ Մեծամոր համայնքի նախկին ղեկավար Վահրամ Խաչատրյանը ստանձնել է Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը։ Որոշումներն ընդունվել են կառավարության նիստում։
Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել կառավարության անդամներին Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը իրեն վստահելու համար։
Արեն Մկրտչյանն իր ելույթում ևս շնորհակալություն է հայտնել կառավարության վստահության համար և նշել, որ ջանք չի խնայելու Լոռու մարզի զարգացման գործում իր ներդրումն ունենալու համար»։
Լոռու մարզպետի պաշտոնը թափուր էր հունիսի 2-ից՝ նախկին մարզպետ Արամ Ղազարյանը ոստիկանապետ է նշանակվել։ Մկրտչյանի ԱԺ պատգամավորի մանդատն անցել է Վանիկ Օհանյանին։
Վահրամ Խաչատրյանը նախկին ՀՀԿ–ական է, իր անդամկացությունը կուսակցությունում դադարեցնելու մասին հայտարարել է 2018–ին՝ Փաշինյանի իշխանության գալուց հետո։

4 Сентябрь 2025 - 11:55 AMT
На заседании правительства принято решение назначить Арена Мкртчяна губернатором Лорийской области, а Ваграма Хачатряна — губернатором Армавирской.
Оба новоназначенных чиновника поблагодарили членов правительства за оказанное доверие. Мкртчян отметил, что приложит все усилия для развития Лори, а Хачатрян выразил благодарность за доверенное ему руководство области.
Должность губернатора Лори оставалась вакантной с 2 июня после того, как бывший глава области Арам Газарян был назначен начальником полиции. Депутатский мандат Мкртчяна перешёл к Ванику Оганяну. Ваграм Хачатрян ранее состоял в Республиканской партии Армении, но заявил о прекращении членства в 2018 году, после прихода к власти Никола Пашиняна.