ԱԺ–ում մանդատը վայր դրած Արեն Մկրտչյանը նշանակվել է Լոռու մարզպետ, իսկ Մեծամոր համայնքի նախկին ղեկավար Վահրամ Խաչատրյանը ստանձնել է Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը։ Որոշումներն ընդունվել են կառավարության նիստում։
Խաչատրյանը շնորհակալություն է հայտնել կառավարության անդամներին Արմավիրի մարզպետի պաշտոնը իրեն վստահելու համար։
Արեն Մկրտչյանն իր ելույթում ևս շնորհակալություն է հայտնել կառավարության վստահության համար և նշել, որ ջանք չի խնայելու Լոռու մարզի զարգացման գործում իր ներդրումն ունենալու համար»։
Լոռու մարզպետի պաշտոնը թափուր էր հունիսի 2-ից՝ նախկին մարզպետ Արամ Ղազարյանը ոստիկանապետ է նշանակվել։ Մկրտչյանի ԱԺ պատգամավորի մանդատն անցել է Վանիկ Օհանյանին։
Վահրամ Խաչատրյանը նախկին ՀՀԿ–ական է, իր անդամկացությունը կուսակցությունում դադարեցնելու մասին հայտարարել է 2018–ին՝ Փաշինյանի իշխանության գալուց հետո։

During a government session, Aren Mkrtchyan, who had recently resigned his parliamentary mandate, was appointed governor of Lori Province. Vahram Khachatryan, the former head of Metsamor community, was appointed governor of Armavir Province.
Both officials expressed gratitude to the government. Mkrtchyan pledged to work actively for Lori’s development, while Khachatryan thanked cabinet members for their trust.
The Lori governorship had been vacant since June 2, when former governor Aram Ghazaryan was appointed police chief. Mkrtchyan’s parliamentary mandate passed to Vanik Ohanyan. Vahram Khachatryan, once a member of the Republican Party of Armenia, announced his departure from the party in 2018 after Nikol Pashinyan came to power.